THY’den Giresun’daki yerel haber sitesine 2 milyon 400 bin TL

THY’nin, Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın arkadaşının sahibi olduğu yerel ölçekli Yeni Giresun isimli bir haber sitesine 'İçerik/pazarlama bedeli' adı altında yüklü miktarda ödeme yaptığı iddia edildi. Airport Haber’e göre, Yeni Giresun’un sahibi Mustafa Temel Bozbağ, İlker Aycı ile üniversiteden arkadaş.

2020 yılında 5,6 milyar TL zarar açıklayan, personelinin geliri önemli ölçüde düşen Türk Hava Yolları’nın (THY) çok sayıda soru işaretine yol açan yeni bir gider kalemi ortaya çıktı.

İçerik bedeli adı altında ayda 200 bin TL

Airport Haber’de yer alan habere göre Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’nın talimatıyla, Yeni Giresun isimli internet sitesine “içerik bedeli” adı altında aylık 200 bin TL ödeme yapılıyor. Haberde, ödemenin faturası da yer aldı.

Google aramalarında kayda değer hiçbir hit trafiğine rastlanmayan ve sadece yerel haberler yapan internet haber portalının sahibi Mustafa Temel Bozbağ Giresunspor’un eski başkanı. Öte yandan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ile Mustafa Temel Bozbağ, Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) birlikte görev yapıyor. İlker Aycı TFF Denetleme Kurulu’nda asil üye olarak, Bozbağ ise TFF Yönetim Kurulu’nda yedek üye olarak bulunuyor.

‘THY Spor Kulübü Başkanlığı görevinden 40-50 bin TL aralığında maaş’

Haberde yer alan bir başka iddiaya göre, Mustafa Temel Bozbağ aynı zamanda THY Spor Kulübü başkanı ve bu sıfatıyla da aylık 40-50 bin TL aralığında bir maaş alıyor.

Önceki İçerikABD’li general çekilmeden sonra Afganistan’da iç savaş uyarısı yaptı
Sonraki İçerikİsviçre – Fransa maçının düşündürdükleri