Arınç’tan Erdoğan’a: ‘Çok ağır konuşmaydı, beni çok rencide etti’

Bülent Arınç, kendisini fitne ateşi yakmakla suçlayan Erdoğan’ın konuşmasına tepki gösterirken, istifa sinyali verdi: "Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı. İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem. Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, Habertürk TV’de yaptığı açıklamalara Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tepki vermesi üzerine yeni bir açıklama yaptı.

Posta Gazetesi’nden Murat Çelik’e konuşan Bülent Arınç, şimdilik istifa etmediğini ve ‘Erdoğan’la bizzat görüşeceğini’ söyledi.

Arınç ayrıca, “Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem” sözleriyle İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın sosyal medyadan istifalarına gönderme yaptı.

Bülent Arınç’ın Murat Çelik’e yaptığı açıklamalar şöyle:

“Ben duygusal bir insanım. Dünkü konuşma beni çok rencide etti. Sayın Cumhurbaşkanı çok ağır bir konuşma yaptı.

“İstifa ettiğim yönünde bazı söylentiler çıkmış ama şu an için bu doğru değil. Ben başkaları gibi Twitter’dan, Instagram’dan istifa etmem.

“Oluşan durumla ilgili, Sn. Cumhurbaşkanı ile bizzat görüşmeyi bekliyorum. Sn. Cumhurbaşkanı bugün İstanbul’daymış. Programı yoğun. Dolayısıyla bugün görüşemedim. Sanırım yarın Ankara’da olacak ve görüşebiliriz diye düşünüyorum.

“Kendisiyle görüştükten sonra gereken neyse onu yapacağım. Gelişen şartlar altında o konuşmayı yapmaya neden ihtiyaç duyduğunu kendisinden dinlemek isterim.

“Kendisinden dinledikten sonra, ‘O konuşmanın muhatabı bendim. Bu durumda buyurun istifa mektubumu’ diyebilirim.

“Benim üzerimden hem Sayın Cumhurbaşkanımızın hem de Yüksek İstişare Kurulu’nun (YİK) yıpratılmasına izin vermem. Bana yakışmaz.

“Daha önce de bazı açıklamalarım üzerine ‘Bunları söyleyen birinin YİK’te ne işi var’ türünden yorumlar yapanlar oldu. Oysa benim yapacak daha çok işim var.

“Ama öyle bir noktaya gelir ki bazen, orada kalmaktansa gitmek daha yerinde olur.”  

     

Önceki İçerikPORTRE – ANTONY BLINKEN: Suriye Kürtleri makalesiyle Türkiye’yi kızdırmıştı, ABD Dışişleri’ne geliyor
Sonraki İçerikReformlar başlamadan bitti mi?