Ana SayfaHaberlerDünyaGeorge Clooney, New York Times’a yazdı: “Biden’ı seviyorum ama bize yeni bir...

George Clooney, New York Times’a yazdı: “Biden’ı seviyorum ama bize yeni bir aday lazım”

Haziran ayının başında Biden için düzenlenen ve rekor miktarda bağış toplanan bir kampanyaya öncülük eden ünlü Demokrat oyuncu George Clooney, New York Times’a makale yazdı ve Biden’ı çekilmeye çağırdı:

“Bunu söylemek yıkıcı ama üç hafta önce bağış gecesinde birlikte olduğum Joe Biden, 2010’daki Joe “big F-ing deal” Biden değildi. 2020’nin Joe Biden’ı bile değildi. Münazarada hepimizin tanık olduğu adamdı.”

Joe Biden’ı seviyorum. Senatör olarak. Başkan yardımcısı ve başkan olarak. Onu bir dost olarak görüyorum ve ona inanıyorum. Son dört yılda karşılaştığı pek çok savaşı kazandı. Ama kazanamayacağı tek savaş zamana karşı verdiği savaştır. Hiçbirimiz kazanamayız. Bu yaşla ilgili. Başka bir şey değil. Ama aynı zamanda tersine çevrilebilecek bir şey de değil. Bu başkanla Kasım ayında kazanamayacağız” 

“Ben ömür boyu Demokratım; bunun için özür dilemeyeceğim. Partimin temsil ettiklerinden ve temsil ettiklerinden gurur duyuyorum. Demokratik sürece katılımımın bir parçası ve seçtiğim adayı desteklemek amacıyla, partim tarihindeki en büyük bağış toplama kampanyalarından bazılarına öncülük ettim. Barack Obama 2012 yılında. Hillary Clinton 2016 yılında. Joe Biden 2020’de. Geçen ay Başkan Biden’ın yeniden seçilmesi için şimdiye kadarki Demokrat adayı destekleyen en büyük bağış etkinliğine ev sahipliği yaptım. Bütün bunları sadece bu sürece ne kadar inandığımı ve bu anın ne kadar derin olduğunu düşündüğümü ifade etmek için söylüyorum.” 

“Bu başkanla Kasım ayında kazanamayacağız. Üstelik Meclis’i kazanamayacağız ve Senato’yu kaybedeceğiz. Bu sadece benim görüşüm değil, özel olarak konuştuğum her senatör ve kongre üyesi ve valinin görüşüdür.”

- Advertisment -