Peru’da bir mahkeme: ‘Koronavirüsü Soros, Rockefeller ve Gates üretti’

Koronavirüs etrafında örülen komplo teorilerinden biri, Peru’da üç kişilik bir mahkeme heyetinin oy birliğiyle adli soruşturma konusu oldu. Peru Yüksek Mahkemesi de mahkeme hakkında soruşturma açtı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre Güney Amerika ülkesi Peru’da bir mahkeme, Microsoft’un kurucusu Bill Gates’i, Amerikalı iş adamı George Soros’u ve Rockefeller ailesini yeni tip koronavirüsü (Covid-19) üretmekle itham etti.

Ülke basınında çıkan habere göre, Chincha ve Pisco Mahkemesince açılan soruşturmada, Covid-19’un “dünyayı yöneten elit suçlular” tarafından ortaya çıkarıldığı iddia edildi.

Soruşturma metninde, “Bill Gates, Soros, Rockefeller gibi yeni dünya düzeninin yaratıcıları dışında hiçbir dünya hükümeti, gerçek ve tüzel kişiler bu salgının öngörülebilir nitelikte olduğunu iddia edemez” denildi.

Mahkemenin soruşturmayı, Covid-19 salgını nedeniyle bir davanın gecikmesi sebebiyle başlattığı belirtildi.

Yüksek Mahkeme’dan soruşturmaya soruşturma…

Peru Yüksek Mahkemesi, soruşturmanın basında ciddi yankı bulmasının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, soruşturmayı başlatan hakimler Tito Gallegos, Luis Leguia ve Tony Changaray hakkında soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Önceki İçerikCIA’in gizli UFO belgeleri indirilebilir formatta yayımlandı
Sonraki İçerikSuçu AB’ye atmadan önce…