Ana SayfaHaberlerGündemYeğen Gülen’in Fethullah Gülen’e verdiği mektup ortaya çıktı: “Kulağıma fısıldadığınız şey uyutmuyor...

Yeğen Gülen’in Fethullah Gülen’e verdiği mektup ortaya çıktı: “Kulağıma fısıldadığınız şey uyutmuyor beni. O malum hadiseden haberiniz vardı”

Yeğen Gülen’in, Fethullah Gülen’e verdiği mektup ortaya çıktı: “Bunca travmaya rağmen sizin benim kulağıma fısıldadığınız şey uyutmuyor beni. O malum hadiseden haberiniz vardı ve engel olmadınız diye size o kadar kızgınım ki. Uyuyamıyorum. İnsanlar acı çekerken keskin ve net kararlar alıp toparlanmayışınız beni delirtiyor.” Ebuseleme Gülen, bu mektuptan sonra Fethullah Gülen’in kendisine “Evladım ne yapayım? Beni de kandırdılar, elimden bir şey gelmiyor” dediğini anlatmıştı.

Fethullah Gülen’in yakın çevresini hedef alan açıklamalarıyla gündeme gelen Gülen’in yeğeni Ebuseleme Gülen, gazeteci Ahmet Dönmez ile yaptığı YouTube programında Fethullah Gülen’e başından geçenleri anlattığını; 15 Temmuz’dan önce Gülen’in kendisine söylediğini iddia ettiği “Arkadaşlar bir şey düşünmüş. Yakında Türkiye’deki bütün kurumlar el değiştirecek” sözleri nedeniyle duyduğu rahatsızlığı ifade eden bir mektup verdiğini; Gülen’in başını öne eğerek “Evladım ne yapayım? Beni de kandırdılar, elimden bir şey gelmiyor” cevabını verdiğini anlatmıştı.

Ahmet Dönmez, Ebuseleme Gülen’in verdiği bu mektubun fotoğraflarını yayınladı.

Mektupta “Eski Ebuseleme Gülen” imzasıyla şu ifadeler yer alıyor:

“Bu yolda cinsel taciz dahil başıma gelmeyen kalmadı”

Annem otobüslerle evimize gelen misafirlerle, hasta babaannemle ilgilenmekten gece 2-3’te işini bitirirdi. Evdeki misafirler gitse de biraz yemek kaldıysa yerim diye merdivende beklerdim. Babamı 18 yaşımdan sonra görmeye başladım. Bu yolda cinsel taciz dahil başıma gelmeyen kalmadı. Atıldım. İtildim. Siz bir gün FEM’de “Bunlara oda verip israf etmeyin, merdiven altında yatsınlar” demiştiniz herkesin ortasında. Siz öyle davrandıkça da Mözcan’ı, Naci’si, Doktor Ali’si, Cevdet’i daha beterini yaptı. Sürgüne gönderdiğiniz Gündüzalp Koleji’nde başıma gelmeyen kalmadı. Amcan … abini iyi döverdi, gel ben de seni döveyim diye zevkine döverlerdi. Resim yapıyorum diye dövdüler. Neden uyumadın diye dövdüler. Sonra derste niye uyudun diye dövdüler. Don atlet kış günü okulun bahçesinde koşturdular tüm okulun önünde. Basket oynuyorum diye ibreti alem olsun diye dövdüler. Her şeye rağmen az başarılı olunca kuyumu kazdılar, rakip gördüler. Çok çok çok dövdüler ama helal olsun.

“O malum hadiseden haberiniz vardı ve engel olmadınız diye size o kadar kızgınım ki. Uyuyamıyorum”

İki kere intihar ettim, ölmedim. Bir kere 3 arkadaşımı kurtarırken boğuldum. Su altında kumların üzerinde yatarken uyandım, yüzüp dışarı çıktım. Allah’ım niye ölmüyorum diye 10 yıldır dua ediyorum. Helal olsun. Ama bunca travmaya rağmen sizin … benim kulağıma fısıldadığınız şey uyutmuyor beni. O malum hadiseden haberiniz vardı ve engel olmadınız diye size o kadar kızgınım ki. Uyuyamıyorum. İnsanlar acı çekerken keskin ve net kararlar alıp toparlanmayışınız beni delirtiyor.

… Özcan’dan, hırsızlıkları arşa çıkmış Cevdet’i, Doktor Ali’sine olan itimatınız dünyanın her yerinde konuşuluyor. Benle farklı konuşup sizle farklı konuşan, iftira edenler var. Allah rızası için bana bir şey deyin. Hz İsmail gibi 38 yıl boynumda bıçakla gezdim. Ya siz vurun o bıçağı ya da ben vuracağım kendime. Allah rızası için bir şey söyle, kendimi insan gibi bile hissedemiyorum. Sana sonuna kadar helal olsun. Ama bu yolda bana zulmedenlere zehir zıkkım olsun.

Ahmet Dönmez, Ebuseleme Gülen’in söz konusu mektubu 2020 yılında yazıp verdiği bilgisini aktardı.

- Advertisment -