Azerbaycan MHP’nin okul projesini uygun görmedi

MHP Lideri Bahçeli, Azerbaycan'ın son Dağlık Karabağ savaşında ele geçirdiği Şuşa şehrine MHP’nin yapmayı planladığı okul projesinin, Azerbaycan yönetimi tarafından uygun görülmediğini açıkladı: “Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir.”

MHP Lideri Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 16 Ocak 2021 tarihli sosyal medya paylaşımında, Karabağ zaferinin ardından Azerbaycan’ın düşünce ve sanat hayatında ‘mümtaz bir yeri bulunan’ Şuşa’ya Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı’nın girişimiyle 9 derslikli bir okul yapmayı taahhüt ettiklerini hatırlattı.

Bahçeli: Bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmadı

Hazırladıkları okul projesinin Azerbaycan yönetimi tarafından reddedildiğini açıklayan Bahçeli, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

Macintosh HD:Users:yildirayogur:Desktop:1043855188.jpg

“Yapmayı hedeflediğimiz okula Azerbaycan Ulusal Marşı’nın bestecisi ve Şuşa doğumlu merhum Üzeyir Hacıbeyli’nin adını vermeyi düşünmüştük. Söz konusu okulun temel atma günü olarak da 30 Ocak 2021’i planlamıştık. Ancak Azerbaycan yönetimi, bizim bu projemizi uygun görmeyerek yeni ve farklı bir okul projesi hazırlamıştır.”

“Elbette bu tasarruf en tabii haklarıdır, bize de saygı duymaktan başka bir seçenek kalmayacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi Şuşa’ya yaptıracağı okul projesinden bu gelişmeler dolayısıyla vazgeçmiştir.”

“Okul yapımına destek veren kardeşlerimizden yardım ve bağış adı altında toplanan paralar da gecikmeksizin ve aynısıyla iade edilecektir. Hassasiyeti malum olan konuyla ilgili keyfiyeti aziz milletimizin bilgi ve takdirine bilavasıta sunuyorum.”