Babacan YouTube’daki belgeselin altına yorum yazdı: “Eğer o bir kişi…”

140journos’un YouTube’da yayınladığı “tarih tekerrür” adlı kısa belgesel iki günde 1 milyon izlenme rakamına yaklaştı. Türkiye ekonomisinin son 20 yılının anlatıldığı belgeselin altına 10 binden fazla izleyici yorum yazdı. Yorum yazan o izleyicilerden biri de belgesel de sık sık görünen DEVA lideri Babacan oldu: “Buraya yorumları okumaya gelmiştim ama yazmadan duramadım.”

140journos’un 9 Nisan’da yayınladığı belgesel kısa sürede sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Türkiye ekonomisinin 2001’den beri yaşadığı gelişmelerin anlatıldığı “tarih tekerrür” başlıklı belgeselde ekonomistler Hakan Kara, Uğur Emek, Nesrin Nas ve Emre Alkin; CHP sözcüsü ve eski Hazine Müsteşarı Faik Öztrak, DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski Hazine Müsteşarı İbrahim Çanakcı, yatırımcı Timothy Ash ve gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı konuşuyor.

Belgesel, iki günde 1 milyon kişi tarafından izlendi, yaklaşık 10 bin kullanıcı da videonun altına yorum yazdı. Karamsar yorumlar çoğunluktaydı.

“Yorumları okumaya geldim ama yazmadan duramadım”

Videonun altına yorum yazan tanıdık isim vardı. DEVA Partisi Lideri Ali Babacan. “Buraya yorumları okumaya gelmiştim ama yazmadan duramadım” diyen Babacan’ın sık sık görüntülerde göründüğü belgeselin altına yazdığı yorum şöyle:

“Maalesef ekonomik şartlar toplumumuzun, özellikle de gençlerin çoğunu ümitsizliğe sevk ediyor. Yaşadığınız zorlukları anlıyorum, ancak sizlerden umutsuz olmamanızı rica ediyorum. Ülkemiz ilk ekonomik krizini yaşamıyor. Daha önceki büyük krizlerden çıkmayı nasıl başardıysak, yine başarırız. 2001-2002 ekonomik krizini ekibimizle beraber çözdük. 2008-2009 küresel krizini en az etkiyle atlatarak ülkemizin tarihi rekorlar kırdığı dönemde de ekonomi yönetiminin başındaydık. İnanın, üstümüze çöken bu kara bulutların hepsi kolayca dağılır. Bu krizin de üstesinden gelinir.

11:18’de partimizin Ekonomi ve Finans Politikaları Başkanı İbrahim Çanakcı’nın ifade ettiği gibi, Mali Kural Kanunu Tasarısı’nın çok önemli bir dönüm noktası olduğunu düşünüyorum. Eğer o bir kişi hazırladığımız tasarıyı engellemeseydi, emin olun pandemiyle mücadele edilen bu dönemde ülkemizin eli çok daha güçlü olacaktı. Her şeye rağmen, Türkiye’yi yüksek refah seviyesine ulaştırmak için çalışacağız. Ekonomik sorunları, liyakat sahibi kadrolarla çözeceğiz.

Türkiye’yi hak ettiği güzel günlere kavuşturacağımıza yürekten inanıyorum.”

Belgesele buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki İçerikMalatya’dan Hannover’a gezi için giden 45 kişiden 43’ü dönmedi
Sonraki İçerikİYİ Parti kurucusundan kötü tweet: Aynısı burada Kürtlere, Almanya’daki Türklere söyleniyordu