Bahçeli fiyat artışlarını ‘FETÖ’ye bağladı, “NATO’dan ayrılmak alternatif bir tercih” dedi

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli: “Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan fiyat artışlarının geri planında bize göre Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır. FETÖ bu kumpasın tam ortasında bulunan maşadır. (…) “İsveç bölücü terörün Kuzey Avrupa'daki kumanda odasıdır. İkinci Kandil Dağı, İsveç'tedir. Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO ile var olmadık NATO’suz da yok olmayız.”

Partisinin meclis grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkanlar:

Vatandaşlarımızın kesesine dokunan ve şikâyetlerinin yaygınlaşmasına neden olan fiyat artışlarının önünü arkasını dikkatle incelemek durumundayız. FETÖ’cülerin ticaret hayatını zehirleyecek ekonomik istikrarın bozulması için arayış içinde oldukları bir gerçektir. 

Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan fiyat artışlarının geri planında bize göre Türkiye’den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır. FETÖ bu kumpasın tam ortasında bulunan maşadır.

Türk milleti sahte demokratlara aldanmayacak, aldırmayacaktır. Mazisinde karneyle ekmek verilen hüzün dolu yılların olduğu CHP’nin ve başındaki zatın konuşmaya yüzü bile yoktur.

Gaz yağı yokken haşhaş yağı kullanılan yıllar aklımızdan çıkmamıştır. Kavga ve kutuplaşmadan beslenen firavunları Allah’ın izniyle mahçup edeceğiz.

Finlandiya ve İsveç

NATO Genel Sekreteri İsveç ve Finlandiya’nın üyelik başvurularının bir an önce tamamlanmasını istemiştir. ABD Başkanı üyelikleri için sabırsızlanıyor. Türkiye’nin İsveç ve Finlandiya’nın üyeliği konusundaki haklı itirazları dikkate alınmamıştır.

Asıl gündem Türkiye’nin endişesini görüşmek değil kalıcı olarak gidermektir. İsveç, PKK’nın önde gelen silah tedarikçileri arasındadır. Dökülen şehit kanlarında İsveç ve Finlandiya’nın parmak izini nasıl yok sayacağız?

Hala sokaklarında teröristleri gezdiren bu devletlere nasıl anlayış göstereceğiz? İsveç bölücü terörün Kuzey Avrupa’daki kumanda odasıdır. İkinci Kandil Dağı, İsveç’tedir.

NATO’ya üyelikleri terörizme ‘evet’ demektir. Türkiye tamam demeden, rızası alınmadan bu iki ülkenin NATO üyesi olması imkansızdır. Türkiye’nin baskı ve dayatma altına alınıp İsveç ve Finlandiya’nın NATO’ya dahil edilmesi karşısında Ankara kriterleri devreye konulmalıdır.

Türkiye çaresiz değildir. Eğer şartlar içinden çıkılmaz hale bürünürse NATO’dan ayrılmak bile alternatif bir tercih olarak gündeme alınmalıdır. NATO ile var olmadık NATO’suz da yok olmayız.

CHP mitingi

Sayın Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta Kandil’i yok edeceğini söylüyordun, ne oldu? Mitinge Kandil’i taşımak isteyen vatan hainlerine niye bir şey diyemedin? Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitingi PKK’nın, HDP’nin, FETÖ’nün, Pontus özlemi çeken çürümüşlerin mitingidir.

Sayın Kılıçdaroğlu, Dersim’i aklından geçiriyorken Türk milleti seni cumhurbaşkanı yapmaz. Şahsına cumhurun başkanlığı müstehak görülemez. Türk milleti 2023 yılının haziran ayında seçimini yapacak, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha seçilecektir. O zaman zillet ittifakı sadece nal toplayacak.