“Bahçeli NATO’dan çıkmayı önermiş. Biz gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımlar ile Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye cevap verdi. Erdoğan’ın “Bürokrasiye demokratik hukuk sınırları dışında söz söyleyenler devletin düşmanıdır” sözlerine “Senin adına umut verici ama işlerin biraz aksayacak” cümlesiyle cevap veren Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin NATO’dan çıkma teklifine ise “Biz gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz” ifadeleri ile yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, twitter hesabından bir dizi paylaşımda bulundu ve Erdoğan ile Bahçeli’ye cevaplar verdi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın “Bürokrasiye demokratik hukuk sınırları dışında söz söyleyenler devletin düşmanıdır” sözlerini yanıtlayan Kılıçdaroğlu şunları paylaştı:

“Doğrudur… Zaten ben, bu devletin şerefli evlatlarına ‘Kanun dışı emirleri uygulamayın’ diye seslenmiştim. Senin adına umut verici ama işlerin biraz aksayacak.”

MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin NATO’dan çıkması teklifini de yanıtlayan Kılıçdaroğlu şu ifadeleri kullandı:

“Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO, Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan’ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis’e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz.”

“Biz neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız. Gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz.”