Ana SayfaHaberlerBahçeli’den Ankara Emniyeti’ndeki operasyona destek: “Emniyet ve yargı içindeki soysuz çete…”

Bahçeli’den Ankara Emniyeti’ndeki operasyona destek: “Emniyet ve yargı içindeki soysuz çete…”

Bahçeli, Ankara Emniyeti’nde üst düzey isimlerin görevden alınıp evlerinin arandığı soruşturmaya destek çıktı: “Emniyet ve yargı içine yuvalanmış soysuz ve kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülmektedir. Hedefleri; MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı. 17-25 darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin. Hepsini yaka paça içeri tıkmak hukuk devletinin varlık konusu.”

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Ankara Emniyeti’nde üç üst düzey ismin görevden alındığı ve evlerinin arandığı soruşturmaya destek çıktı.

Geçen hafta görevden alınan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Çelik, Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Öner ve yardımcısı Şevket Demircan’ın dün akşam terörle mücadele polisleri tarafından evleri arandı.

Ayhan Bora Kaplan organize suç örgütü davası sanıklarından olan ve gizli tanık yapılarak tahliye olduktan sonra yurtdışına kaçtığı ortaya çıkan Serdar Sertçelik, Ankara Emniyeti’nde görevden alınan müdürler tarafından hükümet üyelerinin de aralarında olduğu bazı isimler aleyhinde ifade vermeye yönlendirildiğini iddia etmişti. Görevden alınan müdürler hakkında hem İçişleri Bakanlığı tarafından idari soruşturma hem de Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından adli soruşturma başlatıldı.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında Ankara Emniyeti’ndeki soruşturma süreciyle ilgili şöyle konuştu:

“Emniyet ve yargı içine yuvalanmış soysuz ve kripto çeteler”

“Bugünlerde iç işgal cephesinde toplanıp aynı zamanda emniyet ve yargı içine yuvalanmış soysuz ve kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerinde hesap yaptığı görülmektedir.

“Bu kan içen vampirlerin aklını başına alması, etrafımızda iftira ve ihanet duvarı örmeye kalkışmalarının ağır sonuçları olacağını bilmeleri, akıbetleri için 15 Temmuz gecesine dikkatle bakmaları ikaz ve ihtarımdır. Ayranımızı kabartmasınlar, sabrımızı taşırmasınlar. Maşa kullanıp sütre gerisine saklananların hepsini takip ediyoruz.

“17-25 darbe girişiminin tekrarı”

“Olan biten tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağlarının farkındayız. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir, nitekim hedef Milliyetçi Hareket Partisi, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye’dir.

“17-25 emniyet ve yargı ortaklı darbe girişiminin tekrarını planlayanlara boyun eğersek boyumuz devrilsin, göz yumarsak gözümüz çıksın, eyvallah edersek de kanımız kurusun.

“Hepsini yaka paça içeri tıkmak hukuk devletinin varlık konusu”

“Gizli tanık ifadeleriyle şerefli isimleri karalama kumpasını ve tecelli eden millet iradesini gölgeleme arayışını himaye eden ve buna hizmetkarlık yapan kim varsa haindir, haşhaşidir, emniyet, yargı ve medya uzantılarının tepesine binilmelidir.

“Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş, hepsine göstermek, hepsini yaka paça içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur.”

“Casusluk düzenlemesinden rahatsız olanlar incelenmeli”

Bahçeli, 9. Yargı Paketi taslağındaki “etki ajanlığı” maddesiyle ilgili tartışmalarla ilgili de şunları söyledi:

“Meclis gündemine gelecek olan 9’uncu yargı paketinde, casusluk suçu ilgili yeni düzenlemeden rahatsız olanlar çok iyi araştırılıp incelenmelidir.

“Yurt içinden ve yurt dışından hain FETÖ’cülerin, onlara sözcülük yapan satılmış, devşirilmiş sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakındır ve kaçınılmazdır.”

“Cumhurbaşkanımız ve kabinesi ne karar alırsa arkasında duracağız”

Bahçeli’nin konuşmasından öne çıkan diğer bölümler şöyle:

“İsrail’le yapılan 9,5 milyar dolarlık ticaret bir kalemde silinip atılmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ve kabinesinin sonuna kadar yanında olduğumuzu, ne karar alınırsa alsın arkasında duracağımızı herkesin bilmesinde sayısız yarar olacaktır.

“Tüylü ceket, bol makyaj, pembe saten etek…”

“İsveç’in Malmö kentinde 25 ülkenin katıldığı ve 68’incisi yapılan 2024 yılı Eurovision şarkı yarışması insanlığın nasıl bir tehditle yüz yüze kaldığını fazla söze gerek bırakmadan belgelemiştir.

“Yarışmanın ahlaki çöküş propagandasına dönüşmesi, erkekle kadın arasında kalmış üçüncü bir türün tedavüle çıkması kokuşmuşluğun boyutlarını göstermesi bakımından ibret levhası olmuştur.

“Birinci olan İsviçreli erkek sanatçının tüylü ceket, bol makyaj ve pembe saten etekle yarışmada boy göstermesi utanç verici bir yozlaşmanın teyidinden başka bir şey de değildir. Eğer bunun adına çağdaşlık deniyorsa, biz de diyoruz ki, batsın böyle bir çağdaşlık anlayışı.”

- Advertisment -