Ana SayfaHaberlerBolu belediye başkanı ırkçı belediyeciliğe geçiş yaptı

Bolu belediye başkanı ırkçı belediyeciliğe geçiş yaptı

Bolu Belediye Başkanı olduktan sonra mültecilere belediye bütçesinden ayni ve nakdi yardımı kesen CHP'li Tanju Özcan, bu sefer de Bolu'da yaşayan yabancı uyruklu kişilerin su faturası ve katı atık vergisi ücretlerine 10 kat zam yapacaklarını açıkladı.

Belediyenin toplantı salonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Tanju Özcan şu ifadeleri kullandı:

“Arkadaş, yardımı kesiyorsun gitmiyorlar. ‘İş yeri ruhsatı vermiyorum’ diyorsun gitmiyorlar. Biz yeni önlemler almaya karar verdik. Önümüzdeki hafta belediye meclisi var. Yabancı uyruklu kim varsa abonemiz olan, su fiyatlarına, katı atık ücretlerine başta olmak üzere bazı ücretlerde 10 kat zam yapacağız. Türk vatandaşıyla yabancı uyruklu vatandaş aynı fiyattan suyu kullanamayacak. 10 kat suya, 10 kat katı atık vergisi ücretine zam yapacağız”

“Bunu niye yapıyoruz? Gitsinler istiyoruz. Bu misafirlik uzadı. Benim elimde yetki yok ki zorla, zabıtayla şehrin dışına bırakıp koyayım. Bir ara sınırlar açıldığında biz otobüsleri ücretsiz yapıp insan gönderdik. Şimdi de göndermeye hazırız. Gönderelim gitsin.”

“Bütün yabancı uyruklu kişilere bu zammı yapacağız. Gitsinler dava açsınlar. Ben hukukçuyum. Aldığım kararın gerekçesini de sebebini de söylüyorum. Kimseden bir şey saklamıyorum. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra müfettişler gelecek. Biliyorum ki bu açıklamamdan sonra birileri hakkımda suç duyurusunda bulunacak. Gene çıkıp birileri insan haklarından bahsedecek, bana ‘faşist’ diyecek. Hiç umurumda değil.”

Seçildikten sonra yabancı uyruklulara verilen ayni ve nakdi yardımı kesmişti

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Bolu Belediye Başkanı olarak seçilen ve göreve başlayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan seçim vaatlerinden biri olan yabancı uyruklulara ayni ve nakdi yardımın kesilmesi talimatını göreve başladıktan hemen sonra, 8 Nisan 2019’da vermişti.

- Advertisment -