Ana SayfaHaberler"Çok Yaşa Tayyip Dede" şarkısıyla tanınan tasavvuf sanatçısı yeniden Güzel Sanatlar Genel...

“Çok Yaşa Tayyip Dede” şarkısıyla tanınan tasavvuf sanatçısı yeniden Güzel Sanatlar Genel Müdürü oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne yeniden Ömer Faruk Belviranlı getirildi. Tasavvuf sanatçısı olan Belviranlı, 2021’de Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu’nda müdürlük yaparken, Erdoğan’ın doğum günü için Konyalı öğrencilerden oluşan bir koroya “Çok Yaşa Tayyip Dede” şarkısını söylettirmesiyle ünlenmişti.

Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’ne 15 Nisan 2023’te asaleten atanan Ömer Faruk Belviranlı yeniden bu göreve getirildi.

Belviranlı 1991 yılında sanatçı olarak atandığı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğunda müdürlük görevinde de bulunmuştu. Ayrıca Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünde Genel Müdür Yardımcılığı görevinde bulunuyordu.

Belviranlı, Cumhurbaşkanı Erdoğan için yazılan “Çok yaşa Tayyip Dede” şarkısıyla tanınıyor.

Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu sanatçısı Hüseyin Kubilay Öztuğ tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doğum günü için yazılıp bestelenen “Çok Yaşa Tayyip Dede” şarkısı, Topluluğun yöneticisi Ömer Faruk Belviranlı tarafından özgün bir projeye dönüştürülmüştü.

Şarkı, Konyalı ilköğretim çocuklarından oluşturulan koro ile Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu kayıt stüdyosunda seslendirilerek kaydedilmiş ve yine Mevlana Kültür Merkezi Sultan Veled Konser Salonu’nda video kaydı yapılmıştı.

- Advertisment -