Ana SayfaHaberlerDavutoğlu ve Gül arasında sürpriz üç saatlik görüşme

Davutoğlu ve Gül arasında sürpriz üç saatlik görüşme

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, katıldığı Habertürk TV canlı yayınında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile bugün (27 Kasım) üç saatlik bir görüşme gerçekleştirdiklerini açıkladı. Gül’ün bir sonraki misafiri de Saadet Lideri Temel Karamollaoğlu olacak. Görüşmelerin içeriği şimdilik belirsiz.

Davutoğlu’nun görüşmeyle ilgili Habertürk’teki sözleri şöyle:

“4 partiden ekonomiden sorumlu genel başkanlarımızın katıldığı bir toplantı gerçekleşti. Bugün de sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ile bir görüşme gerçekleştirdik. Uzun bir süre görüştük. Türkiye’de bugün ekonomik, demokrasi krizi var. Siyasal zihniyette problem olduğu için bir krizle karşı karşıyayız. Dış odaklar vs gibi bunların hepsi krizi örtme çabasıdır. Bunu aşabilmek için de ekonomi politik bir bağlamda hareket etmek lazım.

“Sayın Gül’le genel olarak son zamanlarda yaşanan gelişmelerin devlette ortaya çıktığı tahribat, elde edilen kazanımların bugün kaybediliyor olması, giderek fazlalaşan yoksullaşma, demokratik haklar konusundaki kaygıları paylaştık hem de hasret giderdik. Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili herhangi bir konu gündeme gelmedi. Esasen ziyaretimizin sebebi buydu.

“Birkaç gün sonra Sayın Temel Karamollaoğlu da Sayın Abdullah Gül ile görüşecek.

“Öyle teknokrat, apolitik bir Cumhurbaşkanı ile geçiş dönemi olmaz. Millete en kötü yönetim, yönetimsizlikten iyidir hissi verdirmeyecek bir aday lazım.”

- Advertisment -
Önceki İçerik
Sonraki İçerik