DEVA Partisi’ne miting afişi engeli: İl başkanı afişleri sırtına asarak kentte dolaştı

DEVA Partisi'nin Gaziantep Mitingi öncesi afiş asmalarına izin verilmediğini açıklayan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen: "Miting alanından sonra afiş asmamıza da izin vermediler. Meydanlar, kavşaklar, köprüler, üst geçitler sizin olabilir. Derdimizi anlatmak için, kendimize ve milletimize olan inanç ile hareket eden bir beden yeter."

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep’te 21 Mayıs tarihinde yapılması planlanan mitinge yasak getirildiğini açıklamıştı. Kamuoyunda miting yasağının yankıları sürerken DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Sekmen sosyal medya hesabından yeni bir paylaşımda bulundu.

Sekmen Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Miting alanından sonra afiş asmamıza da izin vermediler. Meydanlar, kavşaklar, köprüler, üst geçitler sizin olabilir. Derdimizi anlatmak için, kendimize ve milletimize olan inanç ile hareket eden bir beden yeter” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan Sekmen’in paylaşımındaki fotoğrafta, DEVA Partisi’nin İl Başkanı Ertuğrul Kaya’nın asılması için izin verilmeyen afişleri üzerinde taşıyarak yurttaşlara çağrı yaptığı görüldü.