Trump’tan ırkçı paylaşım: Tepki çeken videoyu sildi

ABD Başkanı Donald Trump'ın 'Beyazların gücü' şeklinde ırkçı bir sloganı içeren videoyu Twitter hesabından paylaşması ülkedeki siyahileri ve demokratları ayaklandırdı. Trump'a bazı cumhuriyetçi Kongre üyeleri de tepki gösterdi. Tepkilerin ardından Trump paylaşımını sildi.

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medyayı aktif olarak kullanan liderlerin başında geliyor. Başkan Trump, bugün sosyal medya hesabında “The Villages’taki harika insanlara teşekkür ediyorum. Radikal Sol Hiçbir Şey Yapmıyor Demokratlar Sonbaharda Düşecek. Yolsuz Joe postu deldirdi. Yakında görüşmek üzere!!!” başlığı ile bir video paylaştı. Trump’a videoda ırkçı söylemler olması nedeni ile sert tepki gösterildi. Videoda Trump destekçileri ile karşıtları arasında yaşanan küfürlü söz düellosunda golf arabası kullanan destekçilerden birinin ırkçı slogan olan White Power (Beyazların Gücü) dediği duyuluyor. Trump karşıtlarının ise adama “Nazi” ve “Irkçı” diyerek, karşılık verdiği görülüyor.

ABD BAŞKANI DONALD TRUMP’A SOSYAL MEDYA HESABI ÜZERİNDEN YAPTIĞI PAYLAŞIMDA “IRKÇI” SÖYLEMLER OLMASI NEDENİ İLE SERT TEPKİ GÖSTERİLDİ. TRUMP, TEPKİLERİN ARDINDAN PAYLAŞIMI SİLDİ. (HASAN ÇELİK/WASHINGTON-İHA) ABD Başkanı Donald Trump’a sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “ırkçı” söylemler olması nedeni ile sert tepki gösterildi. Trump, tepkilerin ardından paylaşımı sildi.

Başkan Trump, gelen tepkilerin ardından videoyu sosyal medya hesabından sildi. Beyaz Saray’dan konu ile ilgili yapılan açıklamada ise Başkan Trump’ın videodaki ifadeleri kesinlikle duymadığı vurgulandı.

Trump, 2017 tarihinde beyaz milliyetçiler iyi insanlar demişti.

ABD Başkanı, 2017 tarihinde Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde beyaz milliyetçiler ve protestocular arasındaki çatışmalara yönelik yaptığı açıklamada “Her iki tarafta da çok iyi insanlar var” demiş ve uzun süre tartışmalara neden olmuştu.

Önceki İçerikKoronavirüs: Dünyada son durum
Sonraki İçerikTürkiye, turizm diplomasisinde başarılı olabilecek mi?