Ana SayfaHaberlerErdoğan: “10 Mart'ta yetkimizi kullanacağız”

Erdoğan: “10 Mart’ta yetkimizi kullanacağız”

Seçim tarihiyle ilgili konuşan Erdoğan: “Resmi olarak cumhurbaşkanının burada bir yetkisi var. 10 Mart'ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız. Ondan sonra 60 gün süre var. O süreyi de kim değerlendirecek? Yüksek Seçim Kurulu. Ama biz kararımızı inşallah Mart ayının 10'unda açıklayacağız.”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa’da “İlk Oyum AK Parti’ye, İlk Oyum Erdoğan’a” programında gençlerle bir araya geldi.

Erdoğan, seçim tarihiyle ilgili şunları söyledi:

“Enerji burada farklı bir yerde aramaya gerek yok. Daha çok çalışacağız ve daha çok mücadele edeceğiz. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde bize yol arkadaşlığı yapacak siz genç kardeşlerimiz için rabbime hamd ediyorum.

“Bu bir erken seçim falan değil, seçimi öne almak. Yapılan bu. Bir diğer adım olarak da biz burada aslında bir güncelleme yaptık.

“Cumhur İttifakı olarak da Devlet Bey’le bu görüşmelerimizi yaparak dedik ki; ‘Zaman kaybına tahammül yok.’

“Bunun için öyle incelemeler yaptık ki herkesin yaz tatiliyle ilgili durumlarını tutun, Karadeniz’de çay, fındık vesaire bütün bunların gidişlerini tutun, bütün değerlendirmeleri yaparak herhangi bir sıkıntıya… Hele hele öğrencilerimizin durumları bizim için çok önemli.

“Bu adımı da atarak kararı buna göre verdik ama resmi olarak cumhurbaşkanının burada bir yetkisi var. O da biliyorsunuz 10 Mart’ta Cumhurbaşkanı olarak biz bu yetkimizi kullanacağız ve ondan sonra 60 gün süre var.

“O süreyi de kim değerlendirecek? Yüksek Seçim Kurulu. Ama biz kararımızı inşallah Mart ayının 10’unda açıklayacağız.”

- Advertisment -