Filenin Sultanları’ndan muhteşem galibiyet

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nda B Grubu'nda çeyrek finale çıkmayı garantileyen A Milli Kadın Voleybol Takımı, gruptaki son maçında Rusya Olimpiyat Komitesi'ni 3-2 mağlup etti.

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı olimpiyat oyunları grubundaki son maçında Rusya Olimpiyat Komitesi (ROK) ile karşılaştı.

“Filenin Sultanları” lâkabıyla anılan millî voleybolcular, çeyrek final eşleşmesi için büyük önem taşıyan ROK mücadelesine istediği gibi başlayamadı.

İlk setin ortalarından itibaren üstünlüğü alan ROK, 25-21 ile setlerde 1-0 öne geçti.

Rusya ikinci sete de iyi girip farkı 7 sayıya kadar çıkardı. Ancak toparlanan Türkiye, 21-21’de yakaladığı rakibini 25-23 geçerek setlerde eşitliği sağladı.

Üçüncü sette müthiş bir çekişme yaşandı. Son bölümde yine vites yükselten Türkiye, seti 25-23 ile alıp 2-1 öne geçti.

Dördüncü sette Fedorovtseva’nın servisleriyle geri düşen Ay Yıldızlılar, bir daha rakibine yaklaşamadı. ROK ekibi 25-15 ile maçı final setine taşıdı.

Türkiye Kadın Millî Voleybol Takımı, son sette Meliha’nın servisleriyle önemli bir seri yakalayıp 8-3 öne geçti. Bu andan sonra rakibine yakalanmayan Türkiye, seti 15-10, maçı da 3-2 kazandı. Ay Yıldızlılar bu sonuçla grubu 3’üncü sırada tamamladı.

Türkiye’nin çeyrek finaldeki rakibi Sırbistan veya Güney Kore olacak.