Ana SayfaHaberlerDünyaFilenin Sultanları'ndan olimpiyat yolunda dev adım: Brezilya’yı 3-0’la geçtiler

Filenin Sultanları’ndan olimpiyat yolunda dev adım: Brezilya’yı 3-0’la geçtiler

A Milli Kadın Voleybol Takımı, 2024 Paris Olimpiyat Oyunları Elemeleri B Grubu beşinci maçında Brezilya'yı 3-0 mağlup etti. 5'te 5 yapan Filenin Sultanları, olimpiyat yolunda dev bir adım daha attı. Sultanlar, yarın oynanacak maçta ev sahibi Japonya’yı yenerse Paris Olimpiyat oyunlarına katılmayı garantileyecek.

Japonya’nın başkenti Tokyo’daki Yoyogi Spor Salonu’nda ve TRT SPOR’dan canlı yayınlanan dev müsabakada ilk seti Ay-yıldızlı ekibimiz, 25-21 kazandı. Son anları çekişmeli geçen 2. seti de 29-27’luik skorla alan Filenin Sultanları, setlerde 2-0 öne geçti.

Üçüncü sette de rakibine göz açtırmayan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, bu 25-19 maçı da 3-0 kazandı.

5’te 5 yaparak yoluna kayıpsız devam eden Filenin Sultanları, olimpiyat bileti için büyük avantaj yakaladı.

Avrupa ve Milletler Ligi şampiyonu, dünya “1” numarası  olan A Milli Takımımız, olimpiyat elemelerindeki ilk iki maçında Porto Riko ve Bulgaristan’ı 3-0, üçüncü maçında Peru’yu ve dördüncü maçında Arjantin’i de 3-1 mağlup etmişti.

Elemelerde gruplarında “ilk 2” sırada yer alan ülkeler, Paris Olimpiyat Oyunları’na kota kazanacak. Beşinci maç öncesinde B Grubu’nda milli takım, ev sahibi Japonya ile birlikte 12’şer puanla lider pozisyonunda bulunuyor.

Filenin Sultanları, gruptaki 6. maçında ev sahibi Japonya ile karşılaşacak, Yarın saat 13.30’da başlayacak kritik mücadele TRT SPOR’dan canlı yayınlanacak.

- Advertisment -