Ana SayfaHaberlerFilistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, haftaya Türkiye'ye geliyor

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, haftaya Türkiye’ye geliyor

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 5 Mart Salı günü Ankara’ya bir ziyaret gerçekleştireceği açıklandı.

Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın 5 Mart Salı günü Ankara’ya geleceğini söyledi.

Maliki, konuşmasında, “Gazze’de bundan sonra da çalışacak tek yetkili ve meşru yönetim Filistin yönetimidir, Batı Şeria’da olduğu gibi Gazze’de de Filistin yönetimi olacaktır” dedi. 

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, dün Antalya Diplomasi Forumu’nda yaptığı konuşmada Türkiye’nin Gazze’de garantörlük için hazır olduğunu açıklamıştı. 

Erdoğan şunları söylemişti:

“Netanyahu hükümeti katliam politikalarını dün olduğu gibi pervasızca sürdürebiliyor. Batılı güçler ise ‘tazıya tut, tavşana kaç’ iki yüzlü politikalarıyla dökülen kana ortak oluyor. Sözler eylemle desteklenmedikçe ne Filistin’deki zulmü durdurmak ne de uluslararası hukuka güveni sağlar. Filistin’deki zulmü doldurmak ancak Filistin Devleti’nin kurulmasıyla olur. Bu maksatla, garantörlüğü de içerecek şekilde sorumluluk almaya hazır olduğumuzu belirttik. Gazze’nin de yeniden toparlanmasına olan katkımızı sağlayacağız.”

- Advertisment -