Ana SayfaHaberlerGündemAydos Ormanı'nda vahşet

Aydos Ormanı’nda vahşet

 

İstanbul Sultanbeyli'de yaşayan konuşma ve işitme engelli Abdulkadir Elgeni (21), geçen cuma günü kaybolmuştu. Bunun üzerine ailesi Elgeni için kayıp başvurusu yaptı. Polis, Elgeni'yi bulmak için çalışma başlatırken, Aydos Ormanı'nda boğazı kesilmiş ve yakılmış erkeğe ait bir ceset bulundu.

 

Ekipler tarafından yapılan çalışmada cesedin kayıp Abdulkadir Elgeni'ye ait olduğu tespit edildi. Soruşturma başlatan polis ekipleri, Elgeni'nin son olarak biri kız iki kişiyle birlikte gezdiğini belirledi.

 

Ekipler zihinsel engelli zihinsel engelli erkek U.K. ve yine zihinsel engelli kız D.B.'yi bayramın birinci günü gözaltına aldı. Cinayeti arife günü işlediklerini itiraf ettikleri öğrenilen 2 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

 

Vahşi cinayete kurban giden Abdulkadir Elgeni için Sultanbeyli Camisi'nde cuma namazının ardından cenaze töreni düzenlendi. Elgeni'nin naaşı kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

 

''YAPANLARA EN AĞIR CEZAYI VERSİNLER''

 

Acılı baba Necmettin Elgeni, "Oğluma bunları yapanların Allah belasını versin. Gereken cezayı versinler. Benim çocuğum engelli, kimseye zararı yoktu. Şaştık kaldık. Devletimize güveniyoruz, inşallah en ağır cezayı alırlar" diye konuştu.

 

Akrabalardan Remzi Elgeni ise, "Arife günü kayboldu. Haber alamadık. Vahşice katledilmiş. En ağır şekilde cezalanmasını istiyoruz. Kendisi engelli, yapan da arkadaşlarıymış. Bayram günü cenazesi bulundu. Ormanda bıçaklanıp yakmışlar çocuğu" dedi.

- Advertisment -