CHP’li Başkan Beştepe’ye çıkıyor

 

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Fethi Yaşar, 16.30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek üzere Beştepe’ye gidecek. Yaşar, iki dönemdir vadettiği ancak bürokratik engellere takılan projelerin gerçekleştirilmesi için Erdoğan’dan destek isteyecek.

 

İlk kez 2009’da Yenimahalle Belediye Başkanı olan Yaşar, 2014’te ikinci kez seçildi. Belediye Başkanlığı’nın yedinci yılında, 2009’da seçim döneminde verdiği sözleri yerine getirebilmek için Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu talep etti. Erdoğan, Yaşar’ı CHP’lilerin ‘boykot ettiklerini’ açıkladığı Beştepe’deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul edecek. Külliyedeki kabul, CHP yönetiminin bilgisi dâhilinde gerçekleşiyor.

 

Yenimahalle Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Zeynep Bozkurt, Al Jazeera’ye görüşmenin içeriğiyle ilgili bilgi verdi. Buna göre görüşmede, “Fethi Yaşar’ın 2009’daki seçim döneminden bu yana vadettiği ancak bürokratik engeller sebebiyle gücünün yetmediği Tepekule, Hükümet Konağı, kentsel dönüşüm gibi projeler için” destek istenecek. Özel idarenin ve hükümetin onayını gerektiren projeler için her yolun denendiğini belirten Bozkurt,  Cumhurbaşkanı’nın desteğine ihtiyaç olduğunu söyledi.

 

Kaynak: Al Jazeera