Ana SayfaHaberlerGündem'Hükümet eleştirileri dikkate almalı'

‘Hükümet eleştirileri dikkate almalı’

 

Anadolu Ajansı muhabirine açıklama yapan Erdoğan, Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmekte olan kanun tasarısının, kamuoyunda geniş bir tartışma başlattığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

 

"Görevi, sorunlara çözüm üretmek olan siyaset kurumunun, bu önemli toplumsal sıkıntının çözümüne yönelik arayış içinde olmasından daha tabii bir durum yoktur. Ancak, söz konusu kanun tasarısının görüşmeleri esnasında başlayan tartışmanın, kamuoyunda çok farklı tepkilere, eleştirilere, önerilere neden olmasının, konunun yeniden ele alınmasını gerektirdiği açıktır. Hükümetin toplumun değişik kesimlerinden gelen eleştiri ve önerileri dikkate alarak, geniş bir mutabakat içerisinde bu sorunu çözmesinde büyük fayda görüyorum."

 

Erdoğan, tartışmaya konu kanun tasarısına eklenen bir fıkranın, ülkede önemli bir toplumsal sorun olan, kanunun izin verdiği yaşın altındaki evlilikler sebebiyle ortaya çıkan mağduriyetlerin giderilmesi niyetiyle hazırlandığının anlaşıldığını da ifade etti. 

 

AK Parti 'Geri çekmeyeceğiz' demişti

 

Düzenlemenin bugün Meclis Genel Kurulu'nda oylanması bekliyor. Oylama öncesi konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, düzenlemeyi komisyona geri çekmeyeceklerini söyledi ve "Muhalefetin değişiklik önerisi varsa bekliyoruz" dedi. Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş da, "CHP ve MHP'nin başka teklifleri varsa bu teklifleri de değerlendirmeye açık olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

 

Kaynak: AA

- Advertisment -