‘PKK destekçilerini de FETÖ’cüler gibi ayıklayacağız’

 

AK Parti Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "PKK’yı terör örgütü olarak tanımadıklarını" söylemesiyle ilgili, "Bu, bizim açımızdan mâlûmun ilânı hüviyetindedir" dedi. "Sırtını PKK’ya, PYD’ye dayadığını söyleyen, meydanlara terörist başı Öcalan’ın heykelini dikeceği vaadinde bulunan eş başkanlara ve teröristlerin cenazelerine gitmeyi marifet bilen vekillere sahip bir partinin, PKK’yı terör örgütü olarak görmesi zaten abesle iştigâl olurdu" diyen İnceöz, şöyle devam etti:

 

"Cemil Bayık’tan aldığı sufle ile halka 'direnişe hazır olun' diyerek iç savaş düşleri gören Demirtaş, şunu unutmasın ki asla yeni bir 6-8 Ekim olaylarına sebebiyet veremeyecektir. Biz biliyoruz ki PKK’ya bir kere dahi olsun 'sana silah bıraktıracağız' diyemeyen Demirtaş’ın böyle aymazca açıklamalarının sebebi PKK’nın köşeye sıkışmasıdır.

 

Demirtaş unutmasın ki korkunun ecele faydası yoktur, PKK’nın kökü kazınacaktır. Dağda olsun, şehirde olsun, kamuda olsun fark etmiyor. Nasıl ki FETÖ terör örgütüyle bağı olanları kamu kurumlarından ayıkladık, ayıklıyoruz; PKK destekçilerini de aynı akıbetin beklediğini herkesin bilmesini istiyoruz."

 

AK Parti Grup Başkanvekili İnceöz, Demirtaş'ın ayrıca, PKK'nın İmralı'da cezaevinde olan lideri Abdullah Öcalan için açlık grevi başlattıklarını söylediğini ifade etti. İnceöz, şunları söyledi:

 

"Adalet Bakanımızın bu konudaki açıklamalarına rağmen meseleyi siyasi şova dönüştürenler, keşke PKK’nın katlettiği vatandaşlarımız için de aynı duyarlılığı gösterselerdi. Ama ne yazık ki HDP hiçbir zaman bu hassasiyeti gösteremedi ve hiçbir zaman 79 milyonun acısını sinesinde hissetmedi. HDP, Türkiye partisi olma iddiasıyla çıktığı yolda, terör partisi olarak yoluna devam ediyor."

 

Kaynak: AA