Sur’da 4 şehit

 

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde devam eden operasyonlarda iki asker ve bir polisin şehit olduğu belirtildi. Genelkurmay'ın bu açıklamasından sonra, DHA, çatışmalarda bir polisin daha şehit olduğunu duyurdu.

 

Genelkurmay açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

 

"19 Şubat 2016 Cuma günü Diyarbakır ili Sur ilçesinde devam eden operasyonlar esnasında, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerce yapılan silahlı saldırı sonucu iki kahraman silah arkadaşımız ve bir kahraman polisimiz ağır şekilde yaralanmışlardır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilmiş, ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak saat 05.45’de şehit olmuşlardır.

 

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehitlerimizin değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatımızın mensupları ile Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır temenni ediyoruz."

 

Diyarbakır'da dün de Diyarbakır-Bingöl karayolunun Mermer Mahallesi mevkiinde yola yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesi sonucu 6 asker şehit olmuştu. 

 

PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü bir diğer ilçe olan Şırnak'ın İdil ilçesinde de dün bir asker ve bir polis şehit olmuştu.

 

Kaynak: Genelkurmay