Ana SayfaHaberlerGündemÜç ay süreyle OHAL kararı alındı

Üç ay süreyle OHAL kararı alındı

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan MGK ve Bakanlar Kurulu toplantılarında 3 aylık OHAL kararı alındığını açıkladı. Erdoğan şunları söyledi:

 

"MGK üyeleri ile yaptığımız kapsamlı değerlendirme ile terör örgütünün tüm unsurlarıyla mücadele için Anayasa’nın 120. Maddesi gereğince OHAL kararı alınmasını Bakanlar kuruluna tavsiye etme kararı aldık. 3 ay süre ile OHAL alınması kararını aldık."

 

"Olağanüstü hal ilanının amacı ülkemizde demokrasiye, hukuk devletine, vatandaşlarımızın hak ve özgürlüklerine yönelik bu tehdidi ortadan kaldırmak için gereken adımları en etkin ve hızlı şekilde atabilmektir."

 

"Şu anda şu siyasi, parti bu siyasi parti…Bunun üzerinde duracak değilim ama Cumhurun Başkanı olarak ben milletimle iftihar ediyorum ve milletimizle birlikte inanıyorum ki bütün bu engelleri aşmak suretiyle demokrasi tarihine bir kahramanlık destanını Türk milleti olarak biz yazmış oluyoruz. Bu böyle anılacaktır."

 

"Darbe girişiminde bulunanların açtıkları ateş sonucu sivil vatandaşlarımızdan, polislerimizden ve askerlerimizden şu an itibarıyla 246 masum insan hayatını kaybetmiş, bin 536 masum vatandaşımız da yaralanmıştır."

 

"S&P Türkiye'nin notunu düşürmüş. Senin Türkiye ile ne alakan var. Biz sana üye değiliz.  S&P boşuna uğraşma. Aynı şeyleri daha önce de yaptınız, tutmadı"

 

Kaynak: Al Jazeera

- Advertisment -