Hastanede yer bulamadığı için Sağlık Bakanı’na isyan etti, iki gün sonra hayatını kaybetti

Kronik bir hastalıkla mücadele eden Aslı Özkısırlar İzmir’de 20 gün boyunca yatacak yatak bulunamadığı için hastaneye kaldırılamadı. Sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tepki gösterdikten bir gün sonra yatacak yatak bulabildi ama çok geçti. Aslı Özkısırlar bu sabah hayatını kaybetti.

Kronik hastalıkları bulunan ve İzmir’de 20 gündür hastanede Covid-19 hastaları yüzünden yatak bulamadığı için üç gün önce sosyal medya hesabı üzerinden Sağlık Bakanı’na isyan eden Aslı Özkısırlar, iki gün önce durumu ağırlaşınca kaldırıldığı hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Genç kadının göz göre göre ölümüne tepki gösterenlerin mesajları “Aslı Ölmedi, Öldürüldü” hashtagini TT yaptı.

Macintosh HD:Users:yildirayogur:Desktop:Ekran Resmi 2021-04-02 13.48.30.png

Romatizmal ve mikrobik bir hastalığı olan Özkısırlar, hastalığının ağırlaşması üzerine hastaneye yatmak istemiş ama hastanelerde Covid-19 hastaları yüzünden yer bulunamadığı için sosyal medya hesabından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya tepki göstermişti.

Nihayet 31 Mart günü hastaneye yatabilen Özkısırlar’ın durumu ağırlaştı, iki kez kabi duran genç kadın bu sabah (2 Nisan) hayatını kaybetti.

TELE1’e konuşan Özkısırlar’ın ailesi yaşananları anlattı:

“Bozyaka Araştırma Hastanesi’nde bir doktor vardı. 25 gündür yatak bulamıyordu. Durumu kötüydü. Doktorlar da bunu söyledi. Bu süreçte nefesi kesildi ve ciğerleri su topladı. Durumu ağırlaşınca Yeşilyurt Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Orada yoğun bakıma kaldırıldı. Orada da yer olmadığı için Ege Yaşam Hastanesi’ne kaldırıldı. Durumu giderek kötüleşti. Bu sabah da vefat etti. Romatizmal bir hastalığı vardı. Kısa bir süre önce de stent takıldı.”

Yine TELE1’in ulaştığı arkadaşı Erkan Erten ise “3-4 yıldır birbirimizi tanıyoruz. Aslı’nın mikrobik bir rahatsızlığı vardı. 90 kiloydu. En son 65 kiloya düştü. Bir süre yürüyemedi. Duymasında da sorun vardı. Uzun süredir hastaneye yatmak için sıra bekliyordu. Defalarca kalbi durdu. Bu sabah da yaşamını yitirdi” dedi.

Takı yapıp satarak geçinmeye çalışan, sosyal medya hesabından da takı satan Özkısırlar’ın İzmir’de bulunan takı tezgâhına yakınları tarafından çiçekler bırakıldı.

Macintosh HD:Users:yildirayogur:Desktop:ASLI.jpg
Önceki İçerikTürkiye Cinsiyet Eşitsizliği Endeksi’nde 156 ülke arasında 133’üncü sırada
Sonraki İçerikÇeviri- Yırtık kotla topluma ne yapmaya çalışıyorlar?