Ana SayfaHaberlerHDP Bahçelievler İlçe Örgütü'ne saldıran Sütçü'nün Ülkü Ocakları'nda fotoğrafı çıktı

HDP Bahçelievler İlçe Örgütü’ne saldıran Sütçü’nün Ülkü Ocakları’nda fotoğrafı çıktı

İstanbul'daki HDP Bahçelievler İlçe Örgütü'ne bıçaklı ve silahlı saldırıda bulunan Muhammed Eren Sütçü, mahkeme tarafından serbest bırakıldı. Sütçü'nün, sosyal medya paylaşımlarında ise Ülkü Ocakları'nda çekilen fotoğrafları ortaya çıktı.

İstanbul’da Halkların Demokratik Partisi (HDP) Bahçelievler İlçe Örgütü binasına bıçaklı ve silahlı saldırıda bulunan Muhammed Eren Sütçü, emniyet işlemleri ardından Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne sevk edildi.

“Silahla tehdit ve yaralama” suçundan savcılıkta ifadesi alınan saldırgan, tutuklama talebiyle 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. 3’üncü Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkartılan saldırgan, serbest bırakıldı. 

HDP Bahçelievler İlçe Eş Başkanı Mehmet Kuzu, tabancalardan birinin kurusıkı, birinin ise gerçek silah olduğunu öğrendiklerini söyledi.

“Polisler inceleme yapmadan valilik açıklama yaptı”

Emniyet’in Sütçü ile ilgili kendilerine bilgi vermediğini belirten Kuzu, şunları söyledi:

“Polisler burada inceleme yapmadan valilik kurusıkı açıklaması yaptı. Kurusıkı değilse de değiştirmişledir. Burada planlı bir şey vardı. İki silah vardı. Biri beyaz metal, biri siyah. Beyaz metal olan kurusıkıydı. Ama siyah olan gerçekti. Dün mahkemeye çıkacak, saldırıya uğrayanlar hazır olsun diye bilgi geldi. Sonra pazartesiye ertelendi. Sadece ismi belli, bize bunun dışında herhangi bir bilgi verilmedi. İlçe binamıza gelirken Sivaslı olduğunu söylemiş. Buradaki ilk ifadesinde polis neden saldırdın diye sorunca, ‘bana sosyal medyada hakaret ettiler. Bende kafayı çektim, gittim bastım’ şeklinde olmuş polisteki ilk ifadesi bu olmuş. Ama buraya gelirken ifadesindeki gibi alkollü değildi. Olayı sarhoşun, serserinin tekidir demeye getiriyorlar. Kimse öyle kolay kolay iki silah koca bir bıçakla buraya gelmez. Yönlendirme ifade çıkacağını bekliyoruz. Polisler bize ‘serserinin biri zaten’ dediler.”

Saldırgan Muhammet Eren Sütçü’nün, sosyal medya paylaşımlarında, Ülkü Ocakları’nda çekilen fotoğrafları ortaya çıktı. 

Ne olmuştu?

Muhammed Eren Sütçü, 28 Aralık Salı günü saat 13.00 sıralarında HDP üyesi olacağını söyleyerek ilçe binasına girdi. Önce lavaboyu kullanmak istediğini söyleyen Sütçü, bir süre bekledikten sonra çıktı. HDP’ye üye olmak istediğini söyledi, parti ile ilgili sorular sormaya başladı. Daha sonra kendisine çay ikram eden Ramazan Dişarı’nın üzerine sıcak çayı döken Sütçü, belindeki silahı çıkarıp İsmail Güney’e doğrulttu. Cebindeki bıçağı ise Aziz Işık’ın boynuna dayadı. Güney’in kapıya doğru kaçması sırasında Sütçü defalarca Güney’e ateş etmeye çalıştı ancak silah ateşlenmedi. Bu sırada Sütçü’ye müdahale eden Dişarı ve Işık, silahı ve bıçağı Sütçü’nün elinden almayı başardı. Çıkan arbedede Işık ve Dişarı hafif yaralandı. Daha sonra kaçmaya çalışan Sütçü, merdivenlerden yuvarlanarak yaralandı. Sütçü sokağın başında yer alan ve fırında çalışan akrabasının yanına sığındı.

Fırının sahibi ise kendilerinin saldırganı tanımadığını, fırında 20 yıldır çalışan birinin akrabası olduğunu, bu yüzden onun da saldırıdan sonra izne çıktığı notunu HDP ilçe binasına gönderdi.

Kaynak: İleri Haber

- Advertisment -