Ana SayfaHaberlerHEDEP Sözcüsü: “Türkiye’nin her yerinde adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı; Parti Meclisimizde...

HEDEP Sözcüsü: “Türkiye’nin her yerinde adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı; Parti Meclisimizde değerlendirilecek”

Yerel seçim gündemiyle toplanan HEDEP MYK’sı toplantısıyla ilgili açıklama yapan Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan: “MYK’da Büyükşehirler de dahil Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı. Bu karar PM’de değerlendirilecek. Batı illerinde de komisyonlarımız kuruldu. Aday adayı başvurularını almaya başladık. Yani Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı.”

HEDEP Sözcüsü Ayşegül Doğan, yerel seçimde partinin tutumunu belirlemek amacıyla toplanan MYK toplantısıyla ilgili açıklamalar yaptı.

Doğan, yerel seçimlerle ilgili şunları söyledi:

“MYK’da Büyükşehirler de dahil Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere adaylarımızla girme eğilimi ortaya çıktı. Bu karar PM’de değerlendirilecek.

Daha önce birinci ve ikinci parti olduğumuz yerlerde aday adayı başvurularımızın 27 Kasım’da başladığını ve 10 Aralık’a kadar süreceğini açıklamıştık.

Batı illerinde de komisyonlarımız kuruldu. Aday adayı başvurularını almaya başladık. Yani Türkiye’nin her yerinde yerel seçimlere kendi adaylarımızla girmek için hazırlıklarımız tamamlandı.”

- Advertisment -