Ana SayfaHaberlerİYİ Parti'den seçimli olağanüstü kongre kararı. Akşener: "Muhasebemizi yapacağız"

İYİ Parti’den seçimli olağanüstü kongre kararı. Akşener: “Muhasebemizi yapacağız”

İYİ Parti lideri Meral Akşener 31 Mart seçimleri ile ilgili ilk açıklamasını yaptı. "Siyaset kurumu olarak sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. Bu doğrultuda İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız" diyen Akşener partisinin seçimli olağanüstü genel kurula gideceğini açıkladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Milletin seçimden yorulduğunu ve iktidara ekonomi üzerinden mesaj gönderdiğini söyleyen Akşener kendilerinin de muhasebe yapacaklarını söyleyerek İYİ Parti’nin seçimli olağanüstü kongreye gideceğini açıkladı.

Akşener’in konuşmasından öne çıkan satırlar şöyle:

“Demokrasilerde her konu tartışılabilir, tek bir konu tartışılamaz. O da seçmenin oyudur. Çünkü demokrasinin en temel ölçütü milletin hür iradesini yansıtma şartlarına sahip olabilmesidir. Bu seçimlerde de milletimiz 1 il, 23 ilçe ve 7 belde olmak üzere toplam 31 yeri İYİ Parti’ye emanet etti.”

“Geride bıraktığımız seçimlerle birlikte, milletimizin iki yumruk arasında sıkıştırılmaktan ne kadar yorulduğunu görmüş olduk. 2023 yılındaki seçime göre milletimizin sandığa katılımdaki düşüşü hiçbir siyasi görmezden gelemez. Milletimiz alışılmış kutuplaştırmalara, suni kavgalara mecbur olmadığını sandığa gitmeyerek gösterdi.”

“Milletimiz yıllardır ekonomide yaşadığımız çöküşü engellemeyen basiretsizliğe yeter dedi. Yıllardır hak yiyen, hukuku çiğneyen adaletsizliğe artık yeter dedi. Milletimiz sayın Erdoğan’a ‘artık zorundasın’ dedi. Biz kendisini defalarca uyardık. Rahmetli Demirel’in sözlerini hatırlatıp ‘tencere her iktidarı sallar’ demiştik. Kendisi umarım artık çağrılarımızın arkasında milletimizin sesi olduğunu anlamıştır. Umarım artık tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olması gerektiğini görmüştür.”

“Siyaset kurumu olarak sandıklardan çıkan mesajı duymak hepimizin görevidir. Bu doğrultuda İYİ Parti olarak biz de üzerimize düşen sorumluluğu alacağız. Muhasebemizi yapacağız. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da milletimizin bize verdiği mesajı ve bizim için çizdiği istikamet doğrultusunda gereken adımları atacağız. En kısa sürede olağanüstü seçimli kongremizi toplayacağız.””

- Advertisment -