Ana SayfaHaberlerİYİ Parti’yi kızdırdı, Kılıçdaroğlu’ndan yalanlama geldi: “Akşener hakkında gizli dosya almadım”

İYİ Parti’yi kızdırdı, Kılıçdaroğlu’ndan yalanlama geldi: “Akşener hakkında gizli dosya almadım”

Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan katıldığı yayında “Akşener masayı dağıtır, Kılıçdaroğlu'nun adaylığına terslik yaparsa bunun bir bedeli olur. Elimde belgeler ve dosyalar var hepsini açıklarım. Sayın Kılıçdaroğlu’na Meral Hanım'la ilgili bir dosya verdim” dedi. Açıklamaya İYİ Partililerden gün içinde sert tepkiler ve suç duyurusu geldi. Kılıçdaroğlu ise Okuyan’ı yalanlayarak Akşener’le görüştü: “Okuyan, bana Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil. Benimle Sayın Akşener arasında sorun olduğu havasını vermeye çalışıyorlar”

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan’ın kendisi ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili iddialarını yalanladı.

İzmir’de bir yerel televizyon kanalının yayınına konuk olan Okuyan, Akşener hakkında kamuoyuna yansımamış bazı bilgilere sahip olduğunu ve bu bilgileri bir yıl önce Kılıçdaroğlu’na bir dosya halinde sunduğunu iddia etti.

Okuyan şunları söyledi:

“Meral Akşener masayı dağıtır, Kılıçdaroğlu’nun adaylığına terslik yaparsa bunun bir bedeli olur. Elimde belgeler ve dosyalar var hepsini açıklarım. Hepsi de İçişleri Bakanlığı dönemine ait belgeler. Konuşturtmasın beni. İhanettir.

“Sayın Kılıçdaroğlu’na dosyayı masa kurulurken söyledim. Üç gün önce de hatırlattım. Ve ona Meral Hanım’la ilgili bir dosya verdim. Dosyayı Kılıçdaroğlu kullanmayacak ben kullanacağım.”

İYİ Parti’nin bu dosya nedeniyle cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçtiğini öne süren Okuyan, CHP içinden veya CHP’ye yakın çevrelerin yürüttüğü Kılıçdaroğlu karşıtı kampanyaların arkasında da Akşener’in olduğunu savundu.

Halk TV’den Fikret Bila’ya konuşan Kılıçdaroğlu, “Bu iddialar doğru değil. Okuyan bana Sayın Akşener’le ilgili bir dosya vermedi” dedi.

Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Böyle bir şey yok. Zaten benim çalışma anlayışıma da uygun değil.

“Sayın Okuyan zaman zaman beni ziyaret ediyor. Eski bir bakan olarak görüşme talebine zamanım uygunsa yanıt veriyorum. Ancak ifade etiği gibi bana Akşener hakkında gizli bilgi veya da dosya vermiş değil. Kamuoyunun dikkatine sunarım.

“Milet İttifakı’nın liderleri arasında sorun varmış gibi bir hava yaratılmaya çalışılıyor. Liderler arasındaki ilişkileri enfekte etmek için her şeyi yapıyorlar. Benimle Sayın Akşener arasında sorun olduğu havasını vermeye çalışıyorlar. Sayın Akşener’le benim aramda bir sorun yok.

“Liderlerle planladığımız gibi çalışmalarımızı yürütüyoruz. Aramıza nifak sokmaya çalışıyorlar. Her kesimden bu yapılıyor. Ancak bunları ben ciddiye almıyorum, Sayın Akşener’in de alacağını sanmıyorum. Biz işimize bakıyoruz.”

“Suç duyurusunda bulunacağız”

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Okuyan’ın iddiaları için suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Zorlu sosyal medya hesabından “Bir müfterinin yalan ve iftiraları sonrası CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu, Genel Başkanımızı arayarak şahsın söz konusu iddialarının tamamen yalan olduğunu ifade etmişlerdir. Ayrıca ilgili müfteri hakkında yarın suç duyurusunda bulunacağımızı kamuoyumuzla paylaşmak isteriz” mesajını paylaştı.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Metin Ergun da sosyal medya hesabından Okuyan’a tepki göstererek “Hemen açıklamazsan namertsin şeref yoksunu” mesajını paylaştı.

- Advertisment -