Keyif çayından sonra: ‘Sözlerim çarpıtıldı’

“Eve ekmek götüremiyoruz” sözlerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çay paketi uzatıp “keyif çayı iç” diye karşılık verdiği Malatyalı minibüs şoförü, Anadolu Ajansı kameralarına açıklama yaptı: “Hiçbir şekilde de gergin bir atmosfer oluşmadı. Fakat sözlerimin manası kasıtlı olarak çarpıtıldı. İnşallah bizler de külliyede Sayın Cumhurbaşkanımıza kayısı ikram edeceğiz.”

AK Parti il kongresi için Malatya’ya giden Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “eve ekmek götüremiyoruz” diyen Malatya Minibüsçüler ve Umumi Servisçiler Odası Başkanı Mesut İnce’ye çay atarak, “Keyif çayı iç” dediği görüntüler hâlâ konuşuluyor.

“Sözlerim çarpıtıldı”

Mesut İnce, Anadolu Ajansı’na açıklama yaptı. Önündeki kâğıttan okuduğu açıklamasında, videoyu ilk paylaşan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağababa ve daha sonra açıklama yaparak üzgün olduğunu söylediği gazeteci İsmail Saymaz’ı suçlayarak ‘Videonun tamamını izlemeden, kesintiler yaparak Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı kirli bir siyasi silah olarak kullanmışlar’ dedi.

İnce’nin AA kamerası karşısında okuduğu açıklaması şöyle:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Malatya’ya girişleri sırasında, minibüs ve servis esnafıyla karşılamak için yapmış olduğumuz görüşmenin bugün kamuoyunda maksadının dışında bir şekilde yer alması bizleri derinden üzmüştür. Bunun aksini de hiç kimse iddia edemez ancak hükümetimiz Elazığ-Malatya depreminden sonra esnafa 50 bin lira faizsiz kredi desteği sağlamış, kredi borçlarımız ertelenmiş, sıkıntılarımız giderilmiştir. Kendilerinden Allah razı olsun. Dün irticalen söylediğim ‘Eve ekmek götüremiyoruz’ cümlesini mecazi olarak kullandım. Hatta Sayın Cumhurbaşkanımız da bu cümleme istinaden esprili bir dille ‘keyif çayı iç’ diyerek karşılık verdi. Hiçbir şekilde de gergin bir atmosfer oluşmadı. Fakat sözlerimin manası kasıtlı olarak çarpıtıldı. İnşallah bizler de külliyede Sayın Cumhurbaşkanımıza kayısı ikram edeceğiz. Hayatlarında esnaf kapısından girmemiş, halkın derdine derman olmamış, derdiyle dertlenmemiş insanların elbette bizim Sayın Cumhurbaşkanımızla olan muhabbetimizi bilmesi beklenemez. Bizim Cumhurbaşkanımız ile kesinlikle bir sorunumuz olmaz, olamaz. Tekraren altını çizerek söylüyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yürümeye devam edeceğiz.”

Önceki İçerikRusya Türkiye destekli grubu vurdu, Ankara sessiz
Sonraki İçerikBüyük yenilgi: kültürel hegemonya