Ana SayfaHaberlerGündemKılıçdaroğlu istedi, SADAT ilanı için TV100’ün işten çıkardığı personel işe geri dönecek

Kılıçdaroğlu istedi, SADAT ilanı için TV100’ün işten çıkardığı personel işe geri dönecek

Katıldığı yayında yaşanan SADAT 'krizi'nin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TV100’ün sahibi Necat Gülseven ile 1 saat 15 dakika görüştü. Kılıçdaroğlu, olayın ardından işten çıkarılan 3 kanal çalışanının işe geri alınmasını istedi. Gazeteci ve TV yorumcusu Barış Yarkadaş, işten çıkarılan reklamcıların işe geri döneceğini aktardı.

SADAT’ın ismi son aylarda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun şirketin İstanbul’daki merkezine ‘çat kapı’ ziyaretiyle gündeme gelmişti. Kılıçdaroğlu, SADAT’ı ‘paramiliter kuruluş‘ olarak tanımlamış, ‘seçim güvenliğini sarsacak bir durumdan’ SADAT ve cumhurbaşkanlığını sorumlu tutmuştu.

TV100’den gazeteci Uğur Dündar’ın Kılıçdaroğlu’nu konuk ettiği program geçen cumartesi akşamı bant kaydından yayınlandı. Programda sık sık çeşitli reklamlar gözükürken bunlardan biri de SADAT reklamıydı.

SADAT reklamı en az beş kez yayına gelirken, birçok yurttaş ve siyasi de bu duruma sosyal medyadan tepki göstermişti.

Kılıçdaroğlu’nun “O az kalmış aklınızı alırım sizin, paramiliter artıkları, siz kimi tehdit ediyorsunuz!” tepkisinin ardından bugün, TV100 Yönetim Kurulu Başkanı Necat Gülseven’in Kılıçdaroğlu’nu ziyaret ettiği ortaya çıktı. 

Kılıçdaroğlu-Gülseven görüşmesi 1 saat 15 dakika sürdü. “Yaşananların bir yayıncılık kazası olduğunu” vurgulayan Kılıçdaroğlu, olayın ardından işten çıkarılan üç çalışanın işe geri alınmasını istedi. Kılıçdaroğlu “O üç arkadaşımızın böyle bir hatadan dolayı işsiz kalmasına benim yüreğim elvermez. Sizi de zora sokmayacaksa lütfen arkadaşlarımızı işe geri alın. Onlarla konuşun, benim selamlarımı da iletin. Lütfen böyle bir şeyden dolayı kimse işsiz kalmasın” dedi. 

Görüşmede Necat Gülseven, TV100’ün tüm gruplara eşit mesafede olduğunu belirtti. CHP lideri Kılıçdaroğlu da “Yaşanan son durum bir talihsizliktir. Bunlara da hiç takılmayın” ifadelerini kullandı.

- Advertisment -