Konya’daki barınakta ikinci şok: Kediler ağzı bağlı poşetten çıktı!

Konya Büyükşehir Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bir görevlinin elindeki kürekle köpeklere vurarak öldürdüğü görüntüler Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Protesto için Türkiye’nin farklı şehirlerden Konya’ya gelerek barınak önünde toplanan hayvanseverler ikinci bir şok daha yaşadı. Barınağa ait bir aracın arka kısmında ağzı sıkıca bağlanmış poşetlerin içerisinde kediler bulundu. Hayvanseverler kedileri indirerek kurtardı. Köpek katliamıyla ilgili iki kişi gözaltında.

Kürekle köpek öldürülen Konya’daki barınak skandalıyla ilgili AK Partili Konya Büyükşehir Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Hayvan Sağlığı Şube Müdürü’nün görevden alındığını açıkladı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı ise soruşturma kapsamında 2 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.

Türkiye’nin dört bir yanından hayvanseverler barınak önüne gelerek yaşanan katliama tepki gösterdi.

Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı barınak çevresinde barınağa ait bir aracın önünü kesen hayvanseverler bir şok daha yaşadı.

KEDİLER AĞZI BAĞLI POŞETTEN ÇIKTI

Barınağa ait aracın arka kısmında ağzı sıkıca bağlanmış poşetin içerisinde birçok kedi olduğunu fark eden hayvanseverler kedileri indirerek kurtardı. O anları cep telefonu kamerasıyla kayıt altına alan bir hayvansever, “poşetin içerisine koymuşlar kedileri. Allah belanızı versin” sözleriyle sitemde bulundu. O anlarda ise bazı hayvanseverlerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

AVUKATLAR ŞÜPHELİLERİ SAVUNMAK İSTEMEDİ

Öte yandan hayvanlara işkence ettikleri gerekçesiyle gözaltına alınan 2 şüpheli içinse yeni bir gelişme yaşandı. Konya Barosu avukatları, CMK sistemini kapatarak sulh ceza hakimliğine sevk edilen şüphelileri savunmak istemedi.