Ömer Çelik: Rejim artık bizim için hedeftir

 

İdlib'de 4 askerin şehit olduğu, 9 askerin de yaralandığı rejim saldırısı sonrası konuşan AK Parti Sözcüsü Çelik "Rejim unsurları artık bölgede bizim için hedeftir" dedi.

 

CNN Türk canlı yayınına bağlanan Çelik, saldırı ile ilgili şunları kaydetti:

"İdlib'deki çatışmaların sürmesiyle ilgili görüşmeler sürüyordu. Rusya tarafı oradaki terör hareketliliğinden bahsedip onlara müdahale edildiğini söylüyordu. Biz de tabii buradaki bilgilerimizi paylaşıyorduk. Koordinasyonun azami düzeyde olması gerektiğini hatırlatıyorduk. Ayrıca sayın Cumhurbaşkanımızla Putin arasında anlık istihbarat paylaşımına kadar tarafların kontrollü olması şeklinde bir yaklaşım vardı. Şimdi açık bir şekilde rejim koordine edilmesine rağmen TSK unsurlarına kasten saldırdı.

 

"REJİM DOĞRUDAN HEDEF HALİNE GELDİ"

 

Bu tabii ki İdlib Mutabakatı'nın ihlali anlamına gelir. Açık bir ihlal anlamına geliyor. Karşılığında da TSK unsurlarımız da rejim unsurlarını hedef aldı ve imha etti. Bu tabii Rusya'nın himayesindeki rejimin Rusya'nın altına imza attığı mutabakatın açık ihlal etti ve bunu dinlemediğini ifadesidir. Bu durum Rusya ve Türkiye arasında konuşulacaktır. Bu saldırıya cevap verdik ve devamı da gelecektir. Mutabakatın ihlal edilmesi bölgedeki rejim hedeflerinin doğrudan hedef haline gelmesine neden olacaktır. Saldırı göç hareketini yeniden başlatacaktır."

Önceki İçerikTelaffuzu zor olan argümanlar…
Sonraki İçerikErdoğan’dan Rusya’ya İdlib mesajı: Muhatabımız siz değilsiniz