Ana SayfaHaberlerLütfi Elvan istifa etti, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati

Lütfi Elvan istifa etti, yeni Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan istifa etti. Elvan'dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine bakan yardımcısı Nureddin Nebati atandı.

Resmi Gazete’nin 2 Aralık 2021 tarihli yeni sayısında yer alan atama kararına göre, ‘görevden affını isteyen’ Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın ‘talebi kabul edildi’.

Elvan’dan boşalan Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine Nureddin Nebati atandı.

Nureddin Nebati kimdir?

Nureddin Nebati, 1 Ocak 1964’te Şanlıurfa Viranşehir’de doğdu.

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı.

Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. 

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri vakıf ve derneklerde üyelikleri devam etmekte.

AK Parti 4. Olağan Kongresinde MKYK Üyesi seçildi. MYK Üyesi olarak AK Parti Genel Merkez Mali ve İdari İşler Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.

24. Dönemde İstanbul, 25. Dönemde Şanlıurfa, 26. Dönem İstanbul Milletvekili seçildi.

Nebati son olarak Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı görevinde bulunuyordu.

Nureddin Nebati, eski Hazine ve Maliye Bakanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’a yakınlığı ile tanınıyor.

- Advertisment -