Manisa Valiliği, DHA’nın “Orman yakmak için keşif yapan 2 PKK’lı” haberini yalanladı

Manisa Valiliği, DHA'nın “Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu’da yakalandı” haberini yalanladı. DHA, haberi siteden kaldırdı, abonelerine “Haberimizi yeniden geçiyoruz" notunu geçti.

Manisa Valiliği, Turgutlu ilçesinde çıkan orman yangınına ilişkin DHA’nın yaptığı “Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu’da yakalandı” haberini yalanladı. DHA, valilik açıklamasının ardından haberi siteden kaldırdı ve abonelerine “Haberimizi kaynağından alınan ve valilikten yapılan açıklamaya göre yeniden geçiyoruz” bilgi notunu verdi.

Valilikten yapılan açıklamada, “Turgutlu’da bugün gözaltına alınan PKK/ PYD şüphelisi 2 şahıs, terör örgütlerine yönelik yapılan istihbarat çalışmaları sonucunda yakalanmıştır. Bazı basın yayın organlarında bu operasyonla ilgili olarak, orman yangınlarının şüphelilerinin yakalandığı şeklinde haberler yayınlanmaktadır. Terör operasyonu neticesinde gözaltına alınan şahısların devam eden orman yangınlarıyla irtibatlı olduklarına dair herhangi bir bilgi ya da bulgu söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadeleri kullanıldı.

Valilik açıklamasının ardından DHA haberi sitesinden kaldırdı ve abonelerine de “’Orman yakmak için 3 ilde keşif yapan 2 PKK’lı Turgutlu’da yakalandı’ haberimizi kaynağından alınan ve valilikten yapılan açıklamaya göre yeniden geçiyoruz. Bu haberimizin dikkate alınmasını rica ederiz” bilgi notunu geçti.

Önceki İçerikAfganistan’dan tahliye edilecek çevirmenler ile aile üyelerinin ilk grubu, ABD’ye ulaştı
Sonraki İçerikBodrum’da iki lüks otel yangın sebebiyle boşaltıldı