Kalın ve Ersoy’dan Moskova çıkarması: Golikova ile görüşecekler

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve beraberindeki heyet Rusya’ya gitti. Heyetin yapacağı görüşmelerin gündeminde aşı tedariği ve turizm konuları var.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy  bugün öğlen saatlerinde özel bir uçakla Moskova’ya geldi. Heyette Sağlık Bakan Yardımcısının da bulunduğu bildiriliyor. Moskova’da, öncelikle Türkiye’ye charter yasağının kaldırılması konusu masada olacak.

Bu arada Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği Rus basınına, Turizm Bakanı Esroy’un Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova ile görüşeceğini teyit etti. 

Önceki gelişmeler:

Rusya’nın 1 Haziran’da sona erecek Türkiye’ye charter uçuş yasağını kaldırıp kaldırmayacağı merakla beklenirken, resmi görüşmeler için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy pazartesi günü Moskova’da olacak.

Ersoy’un beraberindeki heyetle birlikte Rus makamlarına, Türkiye’de turizm sektöründe alınan Kovid-19 önlenmleri ve vaka sayılarındaki düşüşle ilgili bilgi vereceği bildiriliyor.

İki hafta önce Rusya’nın Türkiye’ye uçuşları askıya almasının ardından Ankara, Moskova’ya turizm çıkarması yapmayı planladığı haberleri medyaya yansımıştı.

Haberlerde, Dışişleri Bakanı Mevlût Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un bu ay içinde Moskova’yı ziyaret edeceği belirtilmişti. Şu aşamada sadece Turizm Bakanı’nın ziyareti gündemde.

Kaynak: turkrus.com