Ana SayfaHaberlerRusya’daki “Thieves in Law” çetesi yöneticisi Shamil Amirov da İstanbul’da yakalandı

Rusya’daki “Thieves in Law” çetesi yöneticisi Shamil Amirov da İstanbul’da yakalandı

İnterpol’ün mavi bültenle aradığı, Rusya’da faaliyet gösteren “Thieves in Law” çetesi yöneticilerinden Shamil Amirov, İstanbul Sarıyer’de yakalandı. Ali Yerlikaya: “Uluslararası ve ulusal organize suç odaklarıyla, zehir tacirleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Nefeslerini keseceğiz.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, mavi bültenle aranan ve Rusya’da “Thieves in Law” organize suç örgütü yöneticisi olan Shamil Amirov’un İstanbul’da yakalandığını duyurdu.

Yerlikaya, Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Mavi Bülten’le aranan ve Rusya’da faaliyet gösteren ‘Thieves in Law’ Organize Suç Örgütü Yöneticilerinden ‘Shamil AMIROV’ İstanbul’da yapılan “KAFES-15” Operasyonuyla yakalandı

Uluslararası ve ulusal organize suç odaklarıyla, zehir tacirleriyle mücadelemiz artarak devam edecek. Nefeslerini keseceğiz

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce organize suç örgütü üyesi olduğu ve dolandırıcılık suçundan İnterpol tarafından hakkında Mavi bülten çıkarılan Shamil AMIROV’un İstanbul Sarıyer’de yaşadığı tespit edilmiş ve Kafes-15 operasyonuyla yakalanmıştır.”

- Advertisment -