Ana SayfaHaberlerSarallar soruşturmasında tutuklanan MHP yöneticisi ‘yağma ve zorla alıkoyma’ ile suçlanıyor

Sarallar soruşturmasında tutuklanan MHP yöneticisi ‘yağma ve zorla alıkoyma’ ile suçlanıyor

'Sarallar' suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan MHP MYK Üyesi Şahin Gürz’ün sulh ceza hakimliği ifadesine halktv.com.tr ulaştı. Gürz, Melih Tan'a yönelik, 'zorla alıkoyma' ve 'yağma' suçunun işlenmesine sebep olmakla suçlanıyor. Suçlamaları reddeden Gürz ise “Bahçeli’nin asil listesindeyim” dedi. Tutuklanan isimler arasında milli boksör Samet Keser’in de olduğu ortaya çıktı.

Geçen günlerde, 123 kişiye yönelik gözaltı işlemi ile yeni bir ivme kazanan ‘Sarallar’ soruşturmasında 40 kişi tutuklanmıştı. Suç örgütünün lideri olmakla suçlanan İlyas Saral’ın firari olduğu dosyada tutuklanan isimler arasında iş insanı Erdal Acar’ın yanı sıra MHP’li siyasetçi Şahin Gürz, şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı, Trabzon Platformu Başkanı Ahmet Köksal Öztürk ismi öne çıkanlar arasındaydı. Aynı zamanda Haliç Üniversitesi ‘Rektör Danışmanı’ da olan Mimar Şahin Gürz’ü tutuklamaya götüren olay ve hakimlik sorgusunda kendisi ve 3 avukatının yaptığı savunmaya halktv.com.tr ulaştı.

‘Saralları devreye koydu’ iddiası

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği’nin zaptına göre Şahin Gürz, kendi ifadesiyle, uzun yıllardır tanıdığı Melih Tan isimli bir kişiye yönelik yağma, zorla alıkoyma ve parasının alınması ile suçlanıyor. Tan, İzmir’de eğlence mekânı da olan bir isim. Soruşturmayı yürüten savcılık, Gürz’ün, Tan’a yönelik yağma suçunun işlenmesi için Saralları devreye koyduğu iddiasında.

gurz.jpg

‘Bahçeli’nin asil listesindeyim’

Şahin Gürz ise, hakkındaki suçlamaların gerçeği yansıtmadığını vurguladı. İfadesinde “Haliç Üniversitesinde öğretim görevlisiyim. Devlet Bahçeli’nin asil listesindeyim” diyen Gürz “Mobilya üreten fabrikam vardır. Benim böyle bir olaya karışmam mümkün değildir. Buna, zamanım da ortamım da uygun değil. Melih Tan benim arkadaşımdır. Ben bu insanla gezdim tatile gittim. Sarallardan hiçbirini tanımıyorum” dedi.

‘Yağma yok, sadece tokat attı’

Gürz’ün savunmasına katılan üç avukatından biri olan Mehmet Yasin Özata ise “Devlet Bahçeli’nin üst düzey yöneticisinden bir tanesi müvekkillimdir. Bu üyelikte olan kişiler belli aşamadan geçerler. Müvekkilim müştekiye sadece arkadaş arasında sadece bir tokat atmıştır benim ismimi kullanma diye” şeklinde savunma yaptı. Gürz’ün bir diğer avukatı Oğuzhan Özbaş ise “Müşteki (Melih Tan) kendi yaptıkları ortaya çıkmasın diye müvekkilime suç isnat etmiştir” diye konuştu.

Kaynak: Halktv.com.tr / Dinçer gökçe

- Advertisment -