Sedat Peker ‘helalleşme’yi Biden-Erdoğan görüşmesi sonrasına erteledi

Sedat Peker, bu Pazar (6 Haziran) çekeceğini duyurduğu “Tayyip abiyle helalleşme’ videosunu 14 Haziran’daki Biden-Erdoğan görüşmesinin gerçekleşmesinden sonra yayımlayacağını duyurdu. Peker, kendisine yöneltilen "geri adım attı" eleştirilerine yönelik ise ikinci bir açıklama yaparak "Bana geri adım attı diyen kardeşlerim; bizde geri adım olmaz. Hep ileri hep ileri. Ancak siz insan psikolojisinden, toplum sosyolojisinden, sözlü savaş sanatından bir haber olduğunuz için böyle yorumluyorsunuz. Bana güvenin. Tayyip abiyle ölüm bile olsa karşılıklı helalleşeceğiz" dedi.

“Peker, Twitter hesabından gerekçeyi şöyle açıkladı:

“Bazı maaşı namusu kadar olan gazeteciler benim bu pazar Tayyip abiyle helalleşmek için çekeceğim videoyu 14 Haziran’da Sayın Joe Biden ile yapacağı görüşmede Tayyip abinin elini zayıflatmak için çekeceğimin propagandasını yapmaktalar. Yani bana ajan diyorlar Tayyip abiyle helalleşme videosunu 14 Haziran sonrasına bırakıyorum ama söz namus çekeceğim.”

Peker, Pazar günü açıklayacağı konuları ise şöyle sıraladı:

“Bu pazar para alan milletvekilini, pammıköreni ve süslü sülümanı kibrit kutusuna sokacağım. Kırk yaşından genç kardeşlerim bu hafta çok eğleneceğiz hem de çok.”

Peker’den ikinci açıklama: “Bana geri adım attı diyen kardeşlerim…”

Peker, bu açıklamasından sonra kendisine yönelik gelen “Geri adım attı” eleştirileri üzerine ise iki yeni paylaşım yaptı. Peker o paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

“Bana geri adım attı diyen kardeşlerim; bizde geri adım olmaz. Hep ileri hep ileri. Ancak siz insan psikolojisinden, toplum sosyolojisinden, sözlü savaş sanatından bir haber olduğunuz için böyle yorumluyorsunuz. Bana güvenin. Tayyip abiyle ölüm bile olsa karşılıklı helalleşeceğiz.”

“Ayın ondördünden sonra görüşeceğiz. Benim gibi 40 yaşından büyük olanlar üzülmeyin. Sizlerde misafirsiniz. Bu pazar günü çok şenlikli olacak.”

Önceki İçerikAK Partili belediye başkanı: Sebep ekonomik olsa ülkenin yarısının intihar etmesi gerekirdi
Sonraki İçerikTürküleri günümüze taşımaya gayret eden adam artık yok