Sedat Peker ikinci videoda baba oğul Ağar’ları bir cinayetten sorumlu tutuyor

Sedat Peker’in, ilkinden 4 gün sonra yayımlanan ikinci videosunun odağında Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar var. İlk videoda sözünü ettiği Mehmet Ağar-Mübariz Mansimov ilişkisini ayrıntılandıran Peker, Kazakistan uyruklu Yeldana Kaharman’ın 2019’daki şüpheli ölümünden de baba-oğul Ağarları sorumlu tutuyor.

Sedat Peker, 2 Mayıs’ta yayımlanan videosunun sonunda sözünü ettiği yeni videolara bugün bir yenisini ekledi. ‘Mehmet Ağar ve Pelikancıların Gerçek Yüzü’ başlığını taşıyan bu ikinci videonun en dikkat çekici taraflarından biri “Mehmet Ağar’ın oğlunu tecavüzden şikâyet eden kadın ertesi gün ölü bulundu” iddiasının yer aldığı bölüm oldu. Bu bölümde Peker şöyle diyor:

“Tolga Ağar’ın bir kız arkadaşı var; Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikâyet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor.”

‘Beni küçültmek istediler’

Evinin basılmasının “şifrelerinin” olduğunu, operasyonda kadın polislerin bulundurulmamasını kendisinin küçültülmek istenmesine bağlayan Peker, video kaydında şöyle devam ediyor:

“Özellikle bayan polis getirmediler, beni küçültmek istediler. Beni tanıyamamış olmanız benim değil, bu organizasyonu yönlendiren Mehmet Ağar ve Pelikancıların ayıbıdır. Ben aklımı tatile yolladım, aslanın inine giriyorsan parçalanmayı göze alacaksın. Her şeyi anlatacağım, madem öyle hepimiz bilelim. Her şeyi anlatacağım, içime dert oldu.”

Emir Sarıgül, ‘Etçi Nusret’ vs…

“Nusret diye bir kardeşimiz var, etçi. Konunun diğer kahramanı Mehmet Ağar Bey’in oğlu Tolga Ağar. Yanında kız arkadaşı, Emir Sarıgül’ün evine geliyorlar Beykoz Konakları’nda. Onun bir alt sokağında da Mehmet Ağar Bey’in evi var. Ağar’ın yanında da Sezgin Baran Korkmaz var. Sarıgül’ün evinde birlikte kokain içiyorlar. Tolga Ağar Nusret’e telefon ediyor, ‘Akıllı ol’ diyor. Nusret de küfür etmeye başlıyor. Ardından Tolga Ağar öfkelenerek ateş ediyor. Sesi duyan Mustafa Sarıgül ve Sezgin Baran Korkmaz yukarı geliyorlar. Sarıgül, ‘Gereğini yapın’ diyor. O gün orada ayrıca İl Emniyet Müdür Yardımcısı Cevdet Hürol var. Sururi Saydam, Beykoz’dan sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı. Sunay Balıklıkaya, C Bölge Müdürü, şu an emekli. Bu müdürlerimiz de orada. İl Emniyet Müdürü işlem yapacağız diyor. Mehmet Ağar ve Tolga Ağar engelliyor. Sonucunda Emir Sarıgül’ün şoförüne tek el ateş ettiriliyor ve arkadaş cezaevine gidiyor. Tolga kardeşin hikâyeleri böyle bitmiyor. Bir kız var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikâyet ediyor. Daha sonra helikopterle gelip bu kardeşi babası aldırıyor. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipceğiz öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor.”

(Elazığ’da yaşayan 21 yaşındaki Kazakistanlı Yeldana Kaharman, Mart 2019’da evinde şüpheli şekilde yaşamını yitirmiş olarak bulunmuştu. Kaharman’ın ölümünden bir gün önce Tolga Ağar ile röportaj yapmak için evine gittiği ortaya çıkmıştı. Vücudunda darp ya da kesik izi bulunmayan 21 yaşındaki Kaharman’ın intihar ettiği iddia edilmiş, ölümün Mehmet Ağar ve oğlu Tolga Ağar ile ilişkisi olduğu iddiaları ortaya atılmıştı. İstanbul 5. Sulh Ceza Hakimliği konuyla ilgili haberlere erişim engeli getirmişti -Serbestiyet).

‘Sahibi Mehmet Ağar’

Kendi evine yapılan baskında uyuşturucu arandığına, narkotik şube polislerinin baskın yaptığına dikkat çeken Peker şöyle devam ediyor:

“Uyuşturucunun nerede olduğunu herkes biliyor. Önemli olan onu yakalamak. Dünyada en çok uyuşturucu kullanılan ikinci il İstanbul. İmanlı nesil yetiştirecektik, uyuşturucu bağımlısı nesiller yetiştirdik. Devlet derin devletçilik oynayanların oyununa gelmez. Bu uyuşturucunun geldiği yer belli. Sahibi Mehmet Ağar.”

“Mansimov’u FETÖ’yle sen tanıştırdın”

İlk videoda olduğu gibi bu videoda da sözü halen tutuklu olan Azerbaycanlı Mübariz Mansimov’a getiren Peker, Mehmet Ağar’a hitaben şöyle konuşuyor:

“Sen de tek cezaevinde yatmadın mı? Korumaların seninle beraber yatmadı mı? Havuzun, jakuzin yok muydu? Mübariz Mansimov yaptırmadı mı jakuzini? Türkiye’deki önemli insanlarını Mübariz helikopterle taşımadı mı yanına? Adamı FETÖ’yle sen tanıştırdın, adamı FETÖ’cü diye içeri attırdın. ANAP iktidar, Mehmet Ağar en önde. DYP iktidar, Mehmet Ağar en önde, Refah, AK Parti iktidar, Mehmet Ağar en önde. Cumhur İttifakı’nın üçüncü ortağı gibisin, bu kadar kadro alıyorsun tek başına bir milletvekilisin.”

Sırada Kutlu Adalı cinayeti var

Peker videonun sonunda izleyicilere hitaben, “Bundan sonraki videolarda birlikte çok eğleneceğiz” diyerek şöyle konuşuyor:

“Sonraki videolarda sayın derin devletimizin başı Sayın Mehmet Ağar ile 1996’da Kıbrıs’ta faili meçhul bir şekilde öldürülen Kutlu Adalı’yı konuşacağız, ama Korkut Eken’i de alıp üçümüz konuşacağız.”

Kovulan sosyalist Troçki

İlk videosunda olduğu gibi ikinci videoda da konuşma yaptığı masanın üzerindeki kitaplar ve diğer objeler dikkat çekti. Peker’in masasında bu kez tarihçi Isaac Deutscher’in üç ciltlik Troçki biyografisinin (Alfa Yayınları) üçüncü cildi olan ‘Kovulan Sosyalist Troçki’ duruyor.

Önceki İçerikPırlanta ve ekmek
Sonraki İçerik‘128 milyar dolar nasıl eritilir’in fikir babası kim?