Selami Altınok AA’nın haberine AA’da tepki gösterdi: Her iki dünyada da hak ihlali

Anadolu Ajansı’nın “Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’e ‘DHKP-C tehdidi’ bahanesiyle verilen koruma kararında FETÖ izi tespit edildi” başlıklı haberinde 2015’te Peker’e polis koruma kararı belgesinin altında dönemin İstanbul Emniyet Müdürü olarak imzası olan AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, daha sonra silinen habere Anadolu Ajansı’na yaptığı yazılı açıklamayla tepki gösterdi: Resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir. İddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur.”

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok’un Anadolu Ajansı’nın servis ettiği yazılı açıklaması şöyle:

“Son günlerde kamuoyunu meşgul eden şahsın koruma kararına ilişkin haberlerde ve ‘FETÖ izi bulundu’ başlığıyla servis edilen belgede, resmi sıfat ve görev taşıyan kişiler haksız bir şekilde ifşa ve itham edilmiştir.

Şahsım, birlikte çalıştığım ve koruma kararı verilen belgede adı geçen imza sahiplerinin gerek 17-25 Aralık gerekse 15 Temmuz sürecinde yürüttükleri mücadele ve gösterdikleri duruşa tüm milletimiz ve kamuoyu yakından şahittir.

Bunun aksine bir ima, iddia ve iftira her iki dünyada da hak ihlali olup iddia sahiplerini ağır vebal ve sorumluluk altına sokmuştur.”

Ne olmuştu?

Anadolu Ajansı’nın 27 Mayıs günü “Suç örgütü elebaşı Sedat Peker’e ‘DHKP-C tehdidi’ bahanesiyle verilen koruma kararında FETÖ izi tespit edildi” başlığıyla abonelerine geçtiği haberde , Peker’e yakın polis koruması tahsis edilmesine dair 2015 tarihli belgenin altında iki imza bulunuyordu.

Dönemin İstanbul Emniyet Müdürü ve şimdi AK Parti Erzurum Milletvekili olan Selami Altınok ile dönemin İstanbul Valisi olan, şimdi Ankara Valisi Vasip Şahin.

Başlığında “FETÖ izi bulundu” denen haberin görselindeki belgede Selami Altınok’un ismi yuvarlak içine alınmıştı. Haber daha sonra silindi ve bu belgeler çıkarılarak yenilendi.

Önceki İçerikAli Bayramoğlu: “Çıkış, tek gündemli, tek adaylı birleşik bir muhalefet oluşumu”
Sonraki İçerik“Türkiye, Venezuela için yaptırımlara karşı bir cankurtaran oldu”