Ana SayfaHaberlerSelçuk Bayraktar, konuğuna sorduğu sorular nedeniyle gazeteci Şirin Payzın’dan 150 bin TL...

Selçuk Bayraktar, konuğuna sorduğu sorular nedeniyle gazeteci Şirin Payzın’dan 150 bin TL istiyor

Sosyal medyada gazeteci Çiğdem Toker’i hedef alan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar, Halk Tv’ye ve Şirin Payzın’a Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’nde 150 bin TL’lik manevi tazminat talepli dava açtı.

Halk TV’den Seyhan Avşar’ın haberine göre, Şirin Payzın’ın Halk TV’deki 16 Şubat 2022 tarihli ‘Sözüm Var’ yayınında programa konuk olan İyi Parti Uluslararası Politikalar Başkanı Ahmet Kamil Erozan’a İHA ve SİHA’ları üreten Baykar Teknoloji hakkında sorduğu sorular dava konusu oldu. Dava dilekçesinde Payzın’ın konuğuna sorduğu sorulara ve yanıtlarına yer verilirken Bayraktar’ın kişilik haklarının zedelendiği ve hakarete uğradığı öne sürüldü.

Bayraktar ve Çiğdem Toker

Mütevelli Heyeti Başkanlığını Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Selçuk Bayraktar’ın yaptığı T3 Vakfı, gazeteci Çiğdem Toker’in ‘İBB’den Vakıflara Hizmet Raporu’ başlıklı köşe yazısı nedeniyle dava açtı. Mahkeme Toker’e önceki gün (31 Mart) 30 bin lira tazminat cezası verdi. Bu kararın ardından Selçuk Bayraktar söz konusu vakfın sosyal medya hesabından, “İftira zincirinin ilk halkası olan müfteriye karşı açtığımız dava sonuçlandı Etik ve ahlaktan taviz vermeyecek gazeteciler yetiştirmek üzere oluşturduğumuz burs programına 30 bin TL’lik bir ilave de Çiğdem Toker aleyhine açtığımız davadan geldi. #GazetecilikMüfterilikDeğildir” mesajını paylaştı.

- Advertisment -