Ana SayfaHaberlerGündemSinan Ateş’in dayısı: “Evladımızın katili Meclis’te. Onlara oralar kalmayacak, dar olacak!"

Sinan Ateş’in dayısı: “Evladımızın katili Meclis’te. Onlara oralar kalmayacak, dar olacak!”

Sinan Ateş’in dayısı, Sinan Ateş’in mezarı başında konuştu: “Evladımızın katili Meclis’tedir. Onlara oralar kalmayacak. Onlara dar olacak”, “Cumhurbaşkanının bizleri aradığına dair bilgiler geçse de bizi danışmanı aradı”, “Atanan savcının siyasi rengi bellidir. Biz bunu kabul etmiyoruz”, “Bugün itibarıyla gördük ki, Cumhur İttifakı’na verdiğimiz desteklerin hiçbir anlamı, önemi yokmuş”.

Gazeteci Sinem Gündem’e konuşan Sinan Ateş’in dayısı Halil İbrahim Bozkurt, Erdoğan’ın Bursa ziyaretinin ailede yarattığı hayal kırıklığını anlattı.

“Cumhurbaşkanımızdan beklentimiz yok oldu gitti”

“Rahmetli ile alakalı basında ciddi bir sansür var. Basından duyuyoruz savcıların değiştirildiğini. Bugün eşi, dostu, akrabaları olarak sayın Cumhurbaşkanımızın Bursa mitinginde bir nebze de olsa ondan adalet istemek adına oraya gelmiştik ama oradaki güvenlik güçleri, açılan bir atkıya dahi tahammül edemedi. Dolayısıyla bu saatten sonra bizim sahibimizin Allah’tan başka kimse olmadığına inanıyoruz. Cumhurbaşkanımızdan ciddi manada bir beklentimiz söz konusuydu ama bu beklentimiz de bugün yok oldu gitti.”

“Cumhur İttifakı’na verdiğimiz desteklerin hiçbir anlamı yokmuş”

“Biz uzun yıllar Cumhur İttifakı’na destek vermiş bir aileyiz. Ama bugün itibarıyla gördük ki verdiğimiz desteklerin hiçbir anlamı, önemi yokmuş. Ben uzun yıllar siyaset yaptım, yaklaşık 30 yıldır hem AK Parti’de İlçe Başkan Yardımcılığı görevi yaptım hem de MHP’de. Yani 30 yıllık siyasi hayatımda en az 100 bin kişiye hükmedecek siyasi gücümüz var. Eğer seçime kadar bu konu üzerinde özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız bir irade göstermezse, biz, sandığa gitmeyeceğiz. Bizim hâlâ güzel duygularımız içerimizde duruyor. Biliyorsunuz 4 ay var seçimlere. Bu siyasi tehdit değil ama içimiz yanıyor.”

“Adalet Bakanımız bizi tehdit edercesine konuşuyor”

“Güpegündüz Ankara’nın uluorta yerinde Sinan Ateş gibi bir insanın katledilmesini dağlar taşlar duydu, Sayın Cumhurbaşkanımız mı duymuyor? Sayın Adalet Bakanımız bizi tehdit edercesine konuşuyor.”

“Cumhurbaşkanının bizleri aradığına dair bilgiler geçse de bizi danışmanı aradı”

“Cumhurbaşkanımızdan bizim beklentilerimiz var. Biz şehidimiz için adalet istiyoruz. Her ne kadar basında bizleri aradığına dair bilgiler geçmiş olsa da Cumhurbaşkanımızın danışmanı arayıp konuyla ilgileneceğini söyledi.”

“Atanan savcının siyasi rengi bellidir”

“Bir aylık zaman geçti. Bildiğiniz üzere savcılar değişiyor, şunlar bunlar oluyor. Atanan savcının siyasi rengi bellidir. Biz bunu kabul etmiyoruz. Biz Türk yargısına ve adaletine güveniyoruz ama düpedüz tarafı belli olan bir savcının da bu davada bir hükmü olmasını da kabul etmiyoruz.”

“Evladımızın katili Meclis’tedir”

“Hala kamuoyunda ‘Bulunamadı’ deniyor. Herkesin bildiği bir sır bu. Şurada, sokakta kime sorsanız ‘Sinan Ateş’in katilleri kim’ diye, bunu herkes biliyor. Bizim evladımızın katili Meclis’tedir. Onlara oralar kalmayacak. Onlara dar olacak. Ama yine ifade ediyorum; Sayın Cumhurbaşkanım bize ihtiyaç bırakmadan ve yüce Türk adaleti gereğini gerektiği şekilde yapıp yüreklerimize su serpeceğine ben canı gönülden inanıyorum.”

- Advertisment -