‘En kibar başkan’a büyük ceza yolda

 

28 yaşındaki orta saha oyuncusu Dmitri Tarasov Fenerbahçe ile oynadıkları maçtan sonra formasını çıkardı. Altında ise Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in resminin olduğu tişörtte 'En kibar başkan' yazıyordu.

 

Rusya ile Türkiye arasında uçak krizinin yaşandığı bir dönemde Tarasov'un bu davranışı tartışma konusu oldu.

 

Tarasov "O benim başkanım. Ben ona saygı duyuyorum ve nerede olursam olayım onu desteklediğimi göstermek istedim. Söylemek istediğimi de tişörte yazdım" dedi.

 

Disiplin soruşturması

 

UEFA'nın internet sitesinden yapılan açıklamada, Tarasov hakkında disiplin soruşturması başlatıldığı bildirildi. Müsabaka yönetmeliği gereği maçlar sırasında politik, dini veya reklam amaçlı mesajlar içeren eşyaların gözle görülür şekilde kullanılması halinde futbolcunun UEFA tarafından cezalandırılacağı hatırlatıldı. 

 

R-Sport Haber Ajansı'na konuşan bir UEFA yetkilisi ise tecrübeli futbolcunun en az 10 maç ceza alabileceğini ifade etti. Kulübün de buna izin verdiği için cezalandırılabileceğini bildirdi.

 

Rusya Futbol Federasyonu yöneticilerinden Igor Lebedev de Tarasov'un futbolculuğuna saygı duyduğunu ama bu yaptığının yanlış olduğunu söyledi.

Önceki İçerikErdoğan’dan ‘YPG’yi vurmaya devam’ mesajı
Sonraki İçerikYeni açıklama: Zulüm karşısında susamam