Ana SayfaHaberlerMorais beyin kanaması geçirdi

Morais beyin kanaması geçirdi

 

Morais bir dönem Mourinho'nun yardımcılığını yaptı.

Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahı Prof. Dr. Mahmut Akyüz, hastaneye kaldırılan Antalyaspor Teknik Direktörü Jose Morais'in sağlık durumuyla ilgili, "Hocamızı şu an kontrol altında tutuyoruz. Tetkikleri ve tedavileri devam ediyor. Yaklaşık bir hafta kadar misafirimiz olacak" dedi.

Hastaneye gelen Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer ve aralarında Samuel Eto'o'nun da bulunduğu kırmızı-beyazlı futbolcular, Morais'in sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Daha sonra Gencer, Eto'o ve Morais'in doktoru Prof. Dr. Akyüz, gazetecilere açıklamada bulundu.

 

Prof. Dr. Akyüz, hastanelerinin acil servisine getirilen Portekizli teknik adamın yapılan tetkiklerinde beyin kanaması geçirdiğinin tespit edildiğini söyledi.

"Hayati tehlikesi minimal"

Morais'in hayati tehlikesinin bulunup bulunmadığının sorulması üzerine ise Prof. Dr. Akyüz, beyin kanaması geçirmiş bir hastanın 'hayati tehlikesi yok' demenin doğru olmayacağını dile getirdi.
Prof. Dr. Akyüz, "Ancak tehlike minimal. Spor yaşamını sürdürmesinde bir sıkıntı oluşturacağını düşünmüyorum" şeklinde görüşlerini aktardı.

Gencer ve Eto'o

Kulüp başkanı Gencer ise teknik direktörlerine acil şifalar dilediklerini kaydetti.

 

Yapılacak tetkikler sonucunda önemli bir durumun ortaya çıkmamasını umduklarını anlatan Gencer, "Hocamız inşallah bir an önce hastaneden çıkarak bizleri sevindirir diye bekliyoruz" diye konuştu.

Eto'o da Morais'in bir an önce aralarına dönmesini istediğini söyledi. 

Bu arada, Morais'in hastaneye kaldırıldığını öğrenen Antalyasporlu bazı taraftarların da acil servis önüne gelerek, Portekizli teknik adamın sağlık durumu hakkında bilgi almaya çalıştıkları gözlendi.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Gültekin Gencer, beyin kanaması şüphesiye hastaneye kaldırılan futbol takımı teknik direktörü Jose Morais'in sağlık durumuyla ilgili, "Morais konuşuyor, neden hastanede olduğunu biliyor. İki saat içinde yapılacak tetkikler sonucunda durumu netlik kazanacak" dedi.

Gencer, Morais'i Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde ziyaretinde  gazetecilere yaptığı açıklamada, teknik adam ile bugünkü antrenmandan önceki taktik toplantısında görüştüklerini anlattı. 

Morais'in bu toplantı sırasında hiçbir şeyi olmadığını belirten Gencer, "Herhangi bir şeyi olmamasına rağmen, hırsını frenleyememesi neticesinde, önümüzdeki maçın da stresiyle antrenman sırasında bir baş ağrısı söz konusu oluyor" diye konuştu.

Morais'in baş ağrısı şikayetiyle kulüp tesisindeki revirde bir süre kontrol altında tutulduğuna değinen Gencer, ardından tansiyon değerlerinin yüksek olması nedeniyle teknik adamın ambulansla özel bir hastaneye sevk edildiğini kaydetti. Hastanede yapılan ilk muayeneler neticesinde beyin kanaması şüphesi doğduğunu vurgulayan Gencer, Morais'in Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildiğini, kendisinin de birlikte hastaneye geldiğini söyledi.

Portekizli teknik adamının bilincinin açık olduğunu belirten Gencer, "Morais konuşuyor, neden hastanede olduğunu biliyor. İki saat içinde yapılacak tetkikler sonucunda durumu netlik kazanacak. İnşallah önemli bir şeyi yoktur. Hastaneden gerekli açıklamalar yapılacak" ifadelerini kullandı.  

Antalyaspor Kulübü Asbaşkanı Hasan Ali Ceylan, Morais'in antrenmanda baş ağrısı şikayetiyle kulüp doktoruna başvurduğunu söyledi.

Kulüp doktorunun yaptığı kontrol sonrasında Morais'in Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldüğünü belirten Ceylan, "Hocamızın hastanede kontrolleri devam ediyor. Beyin kanaması şüphesi var. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz" dedi.

Daha önce dünyaca ünlü teknik adam Mourinho'nun yardımcılığını yapan 50 yaşındaki Morais, 6 Şubat'ta Akdeniz ekibi ile 1,5 yıllık anlaşma imzalamıştı.

Kaynak: AA

- Advertisment -