Ana SayfaHaberler'O golü Volkan'a yakıştıramadım'

‘O golü Volkan’a yakıştıramadım’

 

Uzun yıllar Türkiye'nin kalesini koruyan Rüştü Reçber, Modric'in attığı golü Volkan'a yakıştıramadığını söyledi. Rüştü "Biraz geç kaldı. Top görebileceği bir açıdaydı. Gelişi yanılmtmış olabilir ama topa geç kaldı. Ama maç boyunca çok iyi oynadı. O topu çıkarabilirdi.  Daha önce böyle çok top çıkarmıştı. Topun erken önüne düşmesi onu yanılttı. Ama maçın genelinde dört dörlüktü" değerlendirmesinde bulundu.

Yanal: Arda ve Hakan yoktu

 

Türkiye Milli Takımı'nın eski teknik direktörlerinden Ersun Yanal ise "Futbol iki türlü. Top rakipteyken top sizdeyken. Onlar top rakipteyken bizden çok daha iyiydi. İlk yarı biz ceza sahasına girmeden oynadık. Biz oynuyormuş gibi göründük ama hiç yokuz. Arda ve Hakan yoktu. Caner ve Gökhan'dan da hiç destek gelmedi" dedi.

Dilmen: 10 maç oynasak 5'ini Hırvatlar kazanır, 2'sini biz

 

Rıdvan Dilmen ise "Hırvatistan ile tarafsız sahada bir maç oynasak, 10 maçın 5'ini Hırvatistan kazanır. 3'ü berabere biter. Belki 2'sini biz kazanırız. Altını çizmemiz gereken konu bu. Daha iyi oyuncuları var. Daha hazır bir takım. 1 tane pozisyonumuz var, rakibin 4-5 pozisyonu var." dedi.

 

Rıdvan Dilmen gruptaki diğer maçlar hakkında "Herkes herkese saygılı bu turnuvada. Fransızlar, Romanya'ya saygılı oldukları gibi Hırvatlar da bize saygı gösterdiler. Daha iş bitmedi. İspanya maçı daha önemli hale geldi. Barajın daha düşük olacağını düşünüyordum. Çocuklar iyi dinlenip hücum organizasyonlarını daha iyi yapmalarını bekliyorum. İspanya maçı için çok köklü değişiklikler beklemiyorum; ama Çeklerin İspanya'dan puan almasını istiyorum" temennisinde bulundu.

Demirkol: Çok daha ağır bir yenilgi olabilirdi

 

NTV Spor yorumcusu Mehmet Demirkol da "Biz organize olamadık. Arda'yı veya Modric'i beğenebilirsiniz; ancak oyuncu kalitesi başka bir şey form başka bir şey. Form apaçık ortada bir şey. Onların orta sahasındaki 5 oyuncusu bizden daha iyiydi. Daha fazla gol olabilirdi, o anlamda şanslıyız"  dedi.

Demirkol, "Bizim oyuncularımızın isimleri, form durumlarını biraz gölgeledi. Formlarını göremedik. 34 yaşındaki Srna, maçın kahramanı olabilirdi. Boş kaleye top kaçırdı. Biz Caner'den bekliyorduk, ondan fazla bir şey gelmedi. Gökhan'ın ortasında Ozan'ın kafası dışında başka bir şey göremedik. Daha 2. dakikada kale ağzına kesilen topta Perisic 1 metre geride kaldı. Bizden çok formda bir ekip. Bizim formda kalecimiz vardı. Kendi kalitesinde olmayan bir gol yedi" yorumunu yaptı. 

Demirkol "Fatih Terim'in "Rakip bizden daha iyi oynadı" dediğini genelde çok duymayız ama bugün dedi; çünkü öyle oldu. Çok daha ağır bir yenilgi de olabilirdi." ifadelerini kullandı.

Kaynak: NTV Spor, Lig TV

- Advertisment -