Ana SayfaHaberlerTekel saldırganlarının tamamı yakalandı, bakan tepkileri 'FETÖ' ve PKK’ya bağladı

Tekel saldırganlarının tamamı yakalandı, bakan tepkileri ‘FETÖ’ ve PKK’ya bağladı

Esenyurt’ta iki kişinin hayatını kaybettiği tekel bayisi saldırganlarının dördünün de yakalandığını duyuran İçişleri Bakanı Yerlikaya: “Bu konu ile ilgili sosyal medya paylaşımda bulunan 35.368 hesap arasından 9.220 hesabın bilgisayarlar tarafından yönetilen bot hesap, 5136 hesabın FETÖ bağlantılı hesap ve 2898’nin ise PKK bağlantılı hesap olduğunu tespit ettik. Olumsuz algı oluşturmak için boşuna çabalamayın.”

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Esenyurt’ta iki kişinin hayatını kaybettiği tekel bayisi saldırısında tüm saldırganların yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya’nın açıklaması şöyle:

“Esenyurt ilçesi Güzelyurt Mahallesinde meydana gelen olayın şüphelilerinden (T.Ö.) ve (A.Ö.) de yakalandı. İstanbul Emniyet Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmalar sonrası olayın şüphelilerinden M.Ö ve S.Ö.’den sonra T.Ö. ve A.Ö de yakalandı. Olayla ilgili şüphelilerin tamamı gözaltında. Bu konu ile ilgili sosyal medya paylaşımda bulunan 35.368 hesap arasından 9.220 hesabın bilgisayarlar tarafından yönetilen bot hesap, 5136 hesabın FETÖ bağlantılı hesap ve 2898’nin ise PKK bağlantılı hesap olduğunu tespit ettik.

Olumsuz algı oluşturmak için boşuna çabalamayın. Güvenlik güçlerimiz toplum düzenini bozanları, suç işleyenleri hukuk önüne çıkartmaya kararlıdır.

Suç ve suçlularla mücadelemiz aralıksız devam edecektir.”

- Advertisment -