Ana SayfaHaberlerTeleferik kazası soruşturmasında CHP'li başkan tutuklandı: Eski genel müdürüydü

Teleferik kazası soruşturmasında CHP’li başkan tutuklandı: Eski genel müdürüydü

Antalya’da bir kişinin hayatını kaybettiği teleferik kazasıyla ilgili soruşturmada 31 Mart'ta CHP'den Kepez belediye başkanlığına seçilen Mesut Kocagöz tutuklandı. Kocagöz, 2019-2023 yılları arasında Tünektepe Teleferik Tesisi'ni işleten Antalya Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ANET AŞ'nin genel müdürüydü.

Antalya’da Tünektepe Teleferik Tesisleri’den bir kişinin hayatını kaybettiği, ikisi çocuk yedi kişinin yaralandığı kazayla ilgili soruşturmada 31 Mart’ta CHP’den Kepez belediye başkanı seçilen Mesut Kocagöz’ün de arasında olduğu beş kişi tutuklandı.

Kocagöz, 2019-2023 yılları arasında Tünektepe Teleferik Tesisleri’ni işleten ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olan ANET AŞ’nin genel müdürlüğünü yapmıştı. 2004-2014 yılları arasında AK Parti’nin yönettiği Kepez Belediyesi’nde belediye başkan yardımcılığı yapan Kocagöz, 2014-2019 yılları arasında da AK Parti’den Antalya Büyükşehir ve Kepez belediye meclis üyeliği yapmıştı.

Kocagöz ile birlikte A.B.S. mühendisi, ANET mühendisi, teleferik bakımını yapan firma sahibi ve genel müdürü tutuklanırken, 9 kişi ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, X hesabından “Gözaltına alınan teleferik hattını işleten firma ile teleferik hattının bakım ve onarımından sorumlu firmanın yetkilileri ve çalışanlarının da aralarında yer aldığı 14 şüpheliden 5’i tutuklanmış, 8 şüpheli hakkında adli kontrol kararı verilmiş, 1 kişi de serbest bırakılmıştır. Hepimizi üzen olayla ilgili adli soruşturma tüm yönleriyle titizlikle sürdürülmektedir” açıklaması yaptı.

- Advertisment -