Pokemon arayanlara çay ve su ücretsiz

 

Eskişehir'de, bir çizgi filmden uyarlanan "Pokemon Go" adlı artırılmış sanal gerçeklik oyununda kentin çeşitli yerlerinde cep telefonu aracılığıyla "Pokemon" ararken yolu Tepebaşı İlçe Belediyesi'nin gençlik merkezlerine düşenlere ücretsiz çay ve su ikrâm ediliyor.

 

Tepebaşı Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, Belediye, dijital oyunseverleri dışarı çıkmaya, gezmeye ve sosyalleşmeye çağıran "Pokemon Go" oyunuyla ilgili Twitter'dan #PokemonGo hastagiyle duyuru yaparak gençlere çağrıda bulundu.

 

Twitter aracılığıyla duyuruyu takip eden oyunseverler, Tepebaşı Belediyesi 19 Mayıs Gençlik Merkezi'ne giderek, ücretsiz su ve çay ikrâmından yararlandı.

 

Pokemon GO, arttırılmış gerçeklik teknolojisi kullanılarak iOS ve Android cihazlar için geliştirilen ve gerçek dünya üzerinde fiziksel olarak oynanan konum tabanlı bir mobil oyun.

 

Niantic (Google) ve The Pokemon Company tarafından geliştirilen oyun, 6 Temmuz 2016'da ücretsiz olarak kullanıma sunuldu.

 

Çizgi filmin orijinalinde olduğu gibi, oyununda da pokemon karakterlerini yakalama, eğitme, takas etme, karşılıklı savaştırma gibi fonksiyonlar var.

 

Kaynak: AA